Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Ohlasy svetových médií na triumf Daniely Hantuchovej v Indian Wells

TASR|Publikované 18. mar 2007 o 04:45

Bratislava 18. marca (TASR) - Ohlasy svetových médií na triumf slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej na turnaji WTA v Indian Wells:

Reuters: "Hantuchová zaskočila favorizovanú Kuznecovovú a získala prvý titul vo dvojhre po piatich rokoch. Slovenka bola počas celého zápasu na dvorci lepšou hráčkou, ťažila z kvalitného podania, údery od základnej čiary umiestňovala presne do rohov dvorca a po druhom servise Kuznecovovej účinnými returnami tlačila svoju súperku do defenzívy."

AP: "Hantuchová prelomila sériu štyroch finálových prehier na okruhu WTA a v Indian Wells nadviazala na premiérový titul, ktorý získala ako 18-ročná."

DPA: "Hantuchová opäť rozkvitla v púšti a pripísala si na svoje konto druhý singlový titul v kariére. V roku 2002 ešte ako tínedžerka získala vo finále skalp Martiny Hingisovej. Potom nasledoval päťročný pôst, ktorý ukončila víťazstvom nad druhou nasadenou Kuznecovovou."

L´Equipe: "Hantuchová päť rokov po svojom premiérovom titule opäť kráľovnou v Indian Wells. Slovenka podávala počas celého turnaja kvalitné výkony a potvrdila svoj talent. Vo finále sa ukázala v tom najlepšom svetle, jej agresívna hra a rýchlosť na Kuznecovovú platili."

Marca: "Hantuchová nedala Kuznecovovej žiadnu šancu, vo finále hrala ako z partesu."

Súvisiace články