Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Ohlasy na zápas Portugalsko - Grécko (1:2)

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

O Jogo (Portug.): "Tragédia. Deco musí hrať. Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny, nikto nedal hre myšlienku. Ronaldov gól prišiel neskoro, ale možno aspoň povzbudí hráčov pred stredajším kľúčovým duelom s Rusmi."


Grécky reprezentant Georgios Karagounis sa teší z úvodného gólu do siete portugalského brankára Ricarda Pereiru. FOTO - ČTK/APA Bola (Portug.): "Dezilúzia po prehre 1:2 s Gréckom v ostrom kontraste s veľkou radosťou, s ktorou milióny Portugalcov očakávali tento deň. Naši reprezentanti zrejme podcenili silu súpera, ktorý svoju kvalifikačnú skupinu vyhral pred Španielskom. Gréci majú pozoruhodne organizovanú defenzívu, ktorá nemala takmer žiadne problémy s portugalským tlakom. Z prehry sa treba vyspať a pripraviť sa na stredu - iba víťazstvo nad Rusmi nás posunie ďalej."

Expresso (Portug.): "Smutné Seleccao pripomínajúce plachetnicu bez vetra. Na portugalských hviezdach bolo badať bezradnosť. Rehhagel vymyslel skvelú taktiku."

sport. gr (Gr.): "Kam až budeme stúpať? Grécky sen! Božský Otto Rehhagel nám pripravil premiéru, o akej sme ani nesnívali. Pokorili sme Portugalcov u nich doma pred zrakmi 2,5 miliardy televíznych divákov v 122 krajinách."

Naftemporiki (Gr.): "Náš národný tím sa zapísal do dejín zlatými písmenami. Postaral sa o jedno z najväčších prekvapení v histórii majstrovstiev Európy."

Kicker (Nem.): "Karagounis šokoval Portugalsko. Disciplinovaným a kolektívnym výkonom sa Grécko postaralo o senzáciu v otváracom dueli ME 2004. Po taktickej stránke skvele pripravení Rehhagelovi zverenci si poradili s Portugalskom, ktoré počas celého duelu nenašlo správny rytmus."

Deutsche Welle (Nem.): "Z otváracieho stretnutia grécka tragédia pre zlomené domáce srdcia. Gréci šokovali portugalský národ, keď zdolali ich miláčikov 2:1."

CNN (USA): "Grécko sa postaralo o najväčšiu senzáciu v histórii otváracích zápasov ME vo futbale, keď zvíťazilo nad hviezdnym Portugalskom."

BBC (V. Brit.): "To, čo mala byť veľká oslava, sa zmenilo na nočnú moru. Prehru s málo známym a odpisovaným Gréckom nikto z Portugalcov nečakal."

Marca (Šp.): "Dlho očakávaný zápas sa skončil veľkým smútkom. Na povrch vyplávali nezhody vnútri portugalského tímu. Niektorí hráči, medzi nimi Figo, Rui Costa a Fernando Couto si neželajú Deca v kádri. Televízne zábery to neukázali, ale po tom, ako rozhodca Collina nariadil penaltu proti domácim, si Figo vyzliekol dres a takmer odišiel z ihriska." (sita)

Súvisiace články