Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Ohlasy na zápas Francúzsko - Anglicko (2:1)

Sportnet|15. jún 2004 o 00:00

Anglicko


Francúzsky brankár Fabien Barthez sleduje loptu po hlavičke stredopoliara Franka Lamparda vo vlastnej sieti. To ešte Angličania v šlágri B-skupiny viedli, ale po hektickom finiši vyhralo Francúzsko 2:1. FOTO - REUTERSAnglicko

Daily Mirror: "Zlomené levie srdcia. Dokopané galským kohútom. David Beckham, ktorý nepremenil pokutový kop, opúšťal trávnik so slzami v očiach."

The Sun: "Okradli nás. Zinedine Zidane nás v závere dvakrát prepichol a vykonal ‚vraždu v modrom'. Fanúšikovia v puboch plakali do pohárov plných piva namiesto toho, aby ich vypili. Do deväťdesiatej minúty sme krvopotne bojovali o náskok z prvého polčasu, ale napokon sme aj tak skončili v slzách."

The Daily Mail: "Katastrofa. Anglicko sa v hororovej šou nadstaveného času vzdalo víťazstva."

The Daily Express: "Zlomili ste nám srdcia."

The Daily Telegraph: "Anglicko bolo okradnuté. Aké kruté, aké nečisté, aké brutálne. Keď si už Anglicko myslelo, že vyhrá vďaka krásnej hlavičke Franka Lamparda, Zidane v závere strelil dva nečakané a udivujúce góly."

Denník The Times: "Fantastických pár minút Zinedina Zidana môže poslať tím Anglicka k zemi a priviesť k zúfalstvu."

Francúzsko

L'Equipe: "Tri minúty šialenstva. ‚God save Zidane.' Dva Zidanove góly - prvý z priameho kopu potrestal faul Heskeyho na Makeleleho a druhým z pokutového kopu malú domov Gerrarda, po ktorej musel James faulovať Henryho - v posledných dvoch minútach zápasu znamenali pre Francúzsko totálne vzkriesenie."

Le Parisien: "Neuveriteľné!"

Liberation: "Zidane ako jediný našiel v samotnom závere kľúč k anglickej bránke."

Le Figaro: "Zorro prichádza. Z ako Zidane."

Le Monde: "Víťazstvo so zázračným prívlastkom. Dlho bolo 0:1, no poslednou inštanciou zápasu bol Zinedine Zidane." (sita, tasr)

Súvisiace články