Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Ohlasy na zápas Dánsko - Švédsko (2:2)

SITA|23. jún 2004 o 09:22

PORTO 23. júna (SITA) - Ohlasy na výsledok utorkového zápasu C-skupiny ME 2004 vo futbale: Švédsko - Dánsko (2:2), ktorý zaistil postup do štvrťfinále Švédom aj Dánom:

Franco Carraro (predseda Talianskej futbalovej federácie): "Švédi sa s Dánmi dohovorili. Niet najmenších pochybností, že oba tímy chceli dosiahnuť tento výsledok. Dokázať to však je nemožné."


Giovanni Trapattoni (tréner Talianska): "Nechcem o tom zatiaľ hovoriť. Pozriem si video zo súboja Švédov s Dánmi a potom možno niečo poviem."


Lars Lagerbäck (tréner Švédska): "Trapattoni určite pochopí, že to bol od začiatku do konca tuhý boj. Žiadny dohovorený výsledok."


Morten Olsen (tréner Dánska) "Každý, kto videl tento zápas, musí potvrdiť, že výsledok nebol zmanipulovaný."


Jon Dahl Tomasson (útočník Dánska): "Švédom sa to bude ťažko počúvať, ale myslím si, že mali postúpiť Taliani. Boli lepší ako Švédi. Je mi ich ľúto, mám rád ich futbal."


Andreas Isaksson (brankár Švédska): "Čo hovorí Tomasson je jeho vec. Keď sa však pozrie na konečnú tabuľku našej skupiny, Švédsko je na 1. mieste."


Gianluigi Buffon (taliansky brankár): "Niekto by sa tu mal hanbiť, ale my to nie sme... Som veľmi sklamaný z toho, čo sa stalo. Všetci, ktorí hovoria o fair play, by si konečne mali otvoriť oči."


sportovninoviny.cz: "Taliani si účasť vo štvrťfinále prehrali sami. Patrili medzi nevýrazný priemer šampionátu. Teraz hľadajú chyby všade, len nie v sebe."


Gazzetta dello Sport: "Trap, môžeš sa zbaliť!"


Expressen (Švédsko): "Ááááááno! Sme tam. Aký neuveriteľný koniec severskej drámy!"


sports.pl: (Poľsko nepostúpilo do baráže po senzačnej domácej prehre Švédov v záverečnom zápase kvalifikácie s Lotyšskom 0:1): "Urobili z nás volov! Teraz celá Európa videla, ako sa im podarilo urobiť volov aj z Talianov."


sports.pl: "Taliani teraz určite rozumejú Poliakom. Totálny škandál! Lennart Johansson musí odísť z UEFA."


zs;ds;hc

Súvisiace články