Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Ohlasy na zápas Česko - Lotyšsko (2:1)

Sportnet|17. jún 2004 o 00:00

Česko

Mladá fronta Dnes: "Končili v kŕčoch, vyšťavení. Ale s víťazstvom. Utrápená premiéra na majstrovstvách Európy mala šťastný koniec."

Sport: "Česko spasil v bitke s Lotyšskom Heinz. Tak to bol nervák len pre silné povahy! Čakalo sa ľahké víťazstvo, nakoniec delilo českých futbalistov len 17 minút od katastrofy. V závere však zverenci Karla Brücknera ukázali morálnu silu hodnú veľkého mužstva. Českému tímu teraz k vysnívanému postupu do štvrťfinále stačí jedno víťazstvo."

Právo: "Prvý krok na majstrovstvách Európy v Portugalsku českí futbalisti zvládli. Najslabšieho súpera v D-skupine Lotyšsko porazili v Aveire 2:1, ale víťazstvo rozhodne nebolo zadarmo. Ešte v 73. minúte Brücknerov výber prehrával 0:1, potom ale zaúradoval Baroš a Heinz a Česi si pripísali prvé tri body."

Lidové noviny: "V kabíne sme na seba revali," hovorí Pavel Nedvěd. Nečakane ťažko sa rodila výhra českého tímu v prvom stretnutí na európskom šampionáte. Lotyšskú hru po zápase chválili hráči i tréner Karel Brückner."

Lotyšsko

Telegraf: "Odhliadnuc od viac ako dôstojnej hry lotyšskej reprezentácie, treba si uvedomiť, že do druhého polčasu išla s vedením 1:0. Potom Česi našich futbalistov zatlačili do obrany a dali dva góly. Naši hráči si zaslúžia uznanie a vďaku." (tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša