Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Ohlasy médií po zápase Rusko - Portugalsko

SITA|17. jún 2004 o 15:01

MOSKVA 17. júna (SITA) - Ohlasy médií na predčasnú rozlúčku futbalistov Ruska s majstrovstvami Európy 2004 po zápase s Portugalskom (0:2):


Sport-Express: "Ešte nás čaká zápas s Gréckom a ideme domov. Pre Rusko i Portugalsko sa predšampionátové plány zrútili už v prvý deň. Vzájomný zápas mal pohárový nádych, kto prehral, išiel domov. Pre Portugalcov je osudná siedma minúta - od Grékov v nej gól dostali, Rusom zasa dali. Jarcevov výber ukázal svoju tvár len v druhom polčase. Bolo to však málo."


Sovetskij Sport: "Zbohom Portugalsko. Chceli sme u Vás zostať čo najdlhšie, no opäť nám to nebolo súdené. Vždy ideme s veľkými cieľmi. Výsledok je však stále ten istý. Na to sme si už zvykli. Portugalsko žije, Rusko opäť zomrelo."


Pravda.ru: "Prečo hrá Rusko v súčasnosti futbal tak zle? Riešenie nepozná nikto a všetci hľadajú vinníkov. Od stalinských rokov u nás platí princíp, že ľahšie je zbaviť sa nenahraditeľného ako zmeniť systém. Akoby stále platilo, že nenahraditeľný nie je


Euro04.ru: "Po prvý raz v histórii majstrovstiev sveta či Európy stratila naša zborná šancu na postup zo skupiny už po dvoch zápasoch. Oplatilo sa nám cestovať do Portugalska? Zbytočne sme stratili kopec nervov počas arbitráže o štarte Titova. Napokon sa vnútri tímu objavili veľké nezhody, ktoré boli kľúčovými."


The Times (Angl.): "Portugalci prežili ruskú ruletu. Ruský tím sa v stredu stal prvým, ktorý vie, že majstrovstvá Európy sa pre neho predčasne skončia. Pred Portugalskom však teraz stojí ešte vyššia prekážka."


L´Equipe (Fr.): "Portugalsko opäť rozkvitlo. Povinné víťazstvo organizátora turnaja zabezpečili Maniche a Rui Costa. Scolariho misia môže pokračovať, Rusi môžu začať baliť kufre."


O Jogo (Portug.): "Bum! Bum! Scolari sa rozlúčil s minulosťou a dal dôveru hráčom, ktorí priviedli FC Porto k dvojnásobnému triumfu v Európe. Mužstvo naznačilo zlepšenie, ale ešte stále musí pridať, ak má na konci strieľať šampanské."


A Bola (Portug.): "Chceme ešte viac! Portugalsko opäť oslavuje a verí v zisk titulu. Tešíme sa na nedeľňajšie iberské derby so Španielskom. Budeme mať ďaší dôvod na úsmev?"

Súvisiace články