Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ohlasy médií

Sportnet|Publikované 11. sep 2008 o 22:00

MARIBOR. Ohlasy médií na súboje 3. skupiny kvalifikácie o postup na MS 2010 vo futbale:Slovinsko - Slovensko (2:1)Ofsajd (Slovin.): "Novagol

MARIBOR. Ohlasy médií na súboje 3. skupiny kvalifikácie o postup na MS 2010 vo futbale:

Slovinsko - Slovensko (2:1)

Ofsajd (Slovin.): "Novagol počaroval Slovákom. Slovinskí futbalisti splnili očakávania 10 000 fanúšikov v Maribore. Hrdinom bol Milivoje Novakovič, autor oboch domácich gólov. Slovinci majú po dvoch zápasoch štyri body a pred sebou svetlú kvalifikačnú perspektívu."

Delo (Slovin.): "Novakovič vybavil slovinské víťazstvo. Tréner Kek poslal proti Slovákom na trávnik identickú zostavu ako v sobotu proti Poliakom a opäť sa nesklamal. Výborný výkon podala dvojica útočníkov Novakovič - Dedič. Útočník Kolína Novakovič dvoma gólmi pokoril húževnatých Slovákov."

Dnevnik (Slov.): "Slovinci premohli Slovákov po fantastickom výkone. Bol to z ich strany futbalový zákusok. O výsledok sme sa síce museli strachovať do konca, lebo aj súper hral veľmi dobre, ale dôležité tri body v boji o Južnú Afriku zostali doma."

Žurnal (Slovin.): "Novakovič vystrieľal víťazstvo nad Slovákmi. Druhý kvalifikačný zápas, prvé víťazstvo, štyri body - taká je bilancia Slovinska, ktorá dáva veľké šance do ďalších bojov."

idnes.cz (ČR): "Už žiadny z tímov 3. skupiny kvalifikácie MS 2010 nie je bez bodovej straty."

San Maríno - Poľsko (0:2)

Gazeta Wyborca (Poľ.): "Počítajú sa iba body. Poľskí futbalisti akoby nasilu chceli dokázať slová svojho trénera, že vo futbale už malé a slabé krajiny neexistujú. V úvode totiž dovolili hostiteľom až priveľa. Zdá sa, že naši chceli tiež dokázať, že neexistuje súper, pri ktorom by sa poľský brankár nestal hrdinom zápasu. Poľská obrana hrala opäť

slabo."

Rzeczpospolita (Poľ.): "Ťažko vybojované body. Podľa komentátora sanmarínskej televízie nebolo vidieť, že proti domácemu tímu, ktorého hráči prišli na trojdňové predzápasové sústredenie priamo z dovoleniek, nastúpili poľskí profesionáli. Naši hráči pokračovali aj so slabým súperom v mizerných výkonoch. Obavy zo zlej hry reprezentácie sa ani teraz nerozptýlili. Tréner Leo Beenhakker a hráči stále nepotvrdili, že si zaslúžia dôveru. So strachom čakáme na zápasy s Českom a Slovenskom."

Severné Írsko - Česko (0:0)

MF Dnes (ČR): "Českí futbalisti vstúpili do kvalifikácie. V Severnom Írsku nedali gól, mali jednu veľkú šancu a raz mohli inkasovať. Tím však podržal brankár Čech. Urputný boj priniesol len málo šancí. Najlepším hráčom v českom výbere bol Petr Čech, najslabšími

Baroš so Sionkom a Plašilom."

Sport (ČR): "Ostrovy zostali nedobyté. Na ‚ostrovoch' sa nevyhráva a to pravidlo platí pre futbalovú reprezentáciu aj naďalej. V I. polčase to pritom vyzeralo, že by český tím mohol históriu prepísať. Na ihrisku kraľoval a sľubované írske peklo sa nekonalo. Po zmene strán však boli k víťazstvu bližšie domáci a len pozorný gólman Petr Čech dopomohol k prvému bodu v tabuľke 3. skupiny."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.