Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

OH2004:Slováci získajú v Aténach štyri zlaté medaily, tvrdí Sports Illustrated

TASR|10. aug 2004 o 09:53

New York 10. augusta (TASR) - Prestížny americký magazín Sports Illustrated vyslovil prognózu, že olympijské hry v Aténach budú pre Slovensko najúspešnejšie ...

New York 10. augusta (TASR) - Prestížny americký magazín Sports Illustrated vyslovil prognózu, že olympijské hry v Aténach budú pre Slovensko najúspešnejšie v histórii. Podľa renomovaného perodika totiž slovenskí športovci získajú pod Akropolou štyri zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Sports Illustrated predpovedá, že slalomári na divokej vode súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci obhája v areáli Helliniko zlaté medaily v C2 z OH 2000 v Sydney a ďalší kov najjagavejšieho lesku vyloví v divokých perejách kajakárka Elena Kaliská. Tretiu zlatú medailu by mal vybojovať v súťažiach v rýchlostnej kanoistike na kanáli Schinias komárňanský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača, ktorý na vrcholných podujatiach či medzinárodných regatách už dva a pol roka nenašiel premožiteľa. Okrem vodákov by sa podľa odhadov Sports Illustrated mal tešiť z titulu olympijského šampióna aj strelec Jozef Gönci, no nie v jeho najobľúbenejšej disciplíne ľubovoľnej malokalibrovke 3x40 rán, ale vo vzduchovej puške 60 rán.

O tretiu medailu zo súťaží vo vodnom slalome by sa mal postarať vlajkonosič slovenskej výpravy v Aténach singlkanoista Michal Martikán, ktorému Sports Illustrated prisúdil strieborný kov. Zlato by mal podobne ako v Syndey získať Francúz Tony Estanguet. Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová vyloví podľa odhadov renomovaného periodika z bazéna v Aquatic Centre bronzovú medailu v jej najobľúbenejšej disciplíne 100 m motýlik, na kraulových tratiach vyjde naprázdno.

Súvisiace články