Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

OH2004:Malik sníva o jednej medaile, pochvaľuje si účasť Searsa a Ranzingera

TASR|10. aug 2004 o 07:04

Bratislava 10. augusta (TASR) - Ako prvý z najväčšej tenisovej olympijskej výpravy v histórii slovenského športu odletel v stredu z letiska vo Schwechate ...

Bratislava 10. augusta (TASR) - Ako prvý z najväčšej tenisovej olympijskej výpravy v histórii slovenského športu odletel v stredu z letiska vo Schwechate do dejiska Hier XXVIII. olympiády do Atén tréner tímu žien Tomáš Malik. Jeho zverenky Daniela Hantuchová, Janette Husárová, Ľubomíra Kurhajcová a Martina Suchá sa pod Akropolu presunú z turnajov WTA v priebehu tohto týždňa.

"Verím, že naše tenistky sa umiestnia do bodovaného miesta. Máme tam dva páry vo štvorhre a tri dievčatá hrajú dvojhru, takže potenciálne je ich tam dosť na to, aby sa umiestnili a zabodovali. Keby som mal niekoho vyzdvihnúť, tak by to bol deblový pár Husárová, Hantuchová. Myslím si, že tam je objektívne to najhorúcejšie želiezko ženskej tenisovej časti. Ale verím, že aj v tej dvojhre a prípadne ďalšej štvorhre dokážeme zabodovať," vysvetlil niekdajší aktívny hráč, ktorý však nikdy nemal možnosť zahrať si na najväčšom sviatku športu: "Myslím si, že je to zážitok nielen pre trénerov, športovcov, ale určite aj pre divákov byť na olympiáde. Je to zážitok vlastne na celý život. Nikdy som na olympiáde nebol, ale od ľudí, ktorí tam boli, som počul, že je to niečo, na čo sa nezabúda."

V oficiálnej časti výpravy nechýba osobný kouč slovenskej jednotky Hantuchovej Nigel Sears a akreditáciu dostal i tréner Husárovej Raul Ranzinger. "Poznám obidvoch tak Raula ako aj Nigela dlhé roky. Myslím si, že je to len na prospech, že tam idú obidvaja a že môžu byť pri tom. Predsa len poznajú tie hráčky dôverne, sú s nimi počas celého roka. Myslím, si, že spoločne ich dokážeme pripraviť, ale nielen Janette a Danielu ale aj Maťu Suchú a Ľubku Kurhajcovú tak, aby predviedli dobré výkony," pochvaľoval si T. Malik prítomnosť známych odborníkov.

Najmladšia z kvarteta tenistiek 20-ročná Kurhajcová sa už nevie dočkať, kedy bude kráčať v sprievode počas otváracieho ceremoniálu: "Veľmi sa teším, celý rok som hrala, aby som sa tam dostala. Bol to môj cieľ od začiatku, ako som začínala hrať tenis, dostať sa raz na olympiádu. Budem sa tam snažiť hrať najlepší môj tenis, takže uvidíme, ako to tam dopadne. V uplynulých mesiacoch mnohí svetoví tenisti na čele s Maratom Safinom spochybnili zaradenie tenisových súťaží do programu hier, keď argumentovali nabitým kalendárom. Olympiáda ma však svoje osobité čaro a určite to bude pre mňa veľký zážitok." Jej kolegyňa z fedcupovej reprezentácie 23-ročná Suchá zažije v Grécku tiež svoju premiéru na OH: "Je to taká nová skúsenosť. Som rada, že sa mi to podarilo vybojovať. No neviem, čo od toho očakávať. Som sama zvedavá, ako to celé bude prebiehať a dúfam, že sa mi podarí dobre reprezentovať. Moja hlavná pozornosť sa v Aténach sústredí na dvojhru. Štvorhru ja veľmi nehrávam a ani som nečakala, že sa s Ľubkou do nej dostaneme a beriem to skôr ako taký bonus."

Najskúsenejšia slovenská tenistka Husárová štartovala vďaka ústretovému gestu Henriety Nagyovej, ktorá jej prepustila svoju miestenku v debli, už na OH 2000 v Sydney. A hoci u protinožcov sa jej nedarilo, faktom zostáva, že víťazka Masters 2002 vo štvorhre patrí medzi topfavoritov na zisk medaily v Aténach: "Ja to veľmi nechcem moc rozvíjať a takto to publikovať. Verím, že zahráme čo najlepšie. Treba ísť od zápasu k zápasu a prvé kolo je vždy najdôležitejšie."

V Sydney 2000 reprezentovali Slovensko vo dvojhre žien Henrieta Nagyová (1. kolo) a Karina Habšudová (osemfinále), v debli pár Habšudová, Husárová (2. kolo). Štyri roky predtým, na hrách v Atlante štartovali Habšudová (dvojhra/osemfinále, štvorhra/1. kolo), Katarína Studeníková (dvojhra/1. kolo), Radka Zrubáková (dvojhra/2. kolo, štvorhra/1. kolo).

Tím žien na olympijský turnaj v tenise:

Daniela Hantuchová (dvojhra, štvorhra/narodená 23. apríla 1983, Janette Husárová (štvorhra/4. júna 1974, Ľubomíra Kurhajcová (dvojhra, štvorhra/11. októbra 1983), Martina Suchá (dvojhra, štvorhra/20. novembra 1980

Tréneri (oficiálna časť výpravy):

Nigel Sears a Tomáš Malik

Súvisiace články