Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

OH2004: Znakár Križko chce v Aténach zaplávať na stovke osobné maximum

TASR|10. aug 2004 o 08:42

Bratislava 10. augusta (TASR) - Slovenský plavec Ľuboš Križko odcestoval do dejiska OH 2004 v Aténach s cieľom pokúsiť sa zlepšiť osobné maximum v jeho ...

Bratislava 10. augusta (TASR) - Slovenský plavec Ľuboš Križko odcestoval do dejiska OH 2004 v Aténach s cieľom pokúsiť sa zlepšiť osobné maximum v jeho jedinej olympijskej disciplíne 100 m znak, ktoré má hodnotu 56,42. Člen oddielu Dukla Banská Bystrica si zaistil účasť na olympiáde vďaka 16. miestu na znakárskej stovke na májových majstrovstvách Európy v španielskom Madride.

"Na olympiádu nejdem s veľkými očami a nedávam si nejaké konkrétne cieľe pokiaľ ide o konečné umiestnenie. V Aténach sa zíde veľmi silná konkurencia a ak by som sa v mojej disciplíne 100 m znak dostal do semifinále, bolo by to pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. Budem spokojný, ak sa mi podarí zlepšiť osobné maximum, v prvom rade si chcem dobre zasúťažiť. Nervozitu ani obavy pred začiatkom olympijských zápolení nemám, veď už som sa zúčastnil na viacerých vrcholných podujatiach vrátane MS či ME. Na olympiádu sa teším, štartovať na tomto podujatí je snom každého športovca," povedal zverenec trénera Jiřího Waltera.

Križko sa posledné dva týždne pred olympiádou pripravoval na otvorenom bazéne v Prahe-Podolí, predtým absolvoval desaťdňové kondičné sústredenie v nemeckom Hamburgu, kde sa venoval hlavne naberaniu objemov. "V Prahe som mal ideálne podmienky na prípravu a vyšlo mi aj počasie. Denne som strávil v bazéne asi dve hodiny a pracoval som hlavne na technike a rýchlosti, trénoval som aj na suchu. V posledných dňoch som sa zameral na doladenie formy a tie tréningové dávky sa postupne znižovali. Snažil som sa v príprave urobiť maximum a dúfam, že v Aténach sa mi podarí predviesť dobrý výkon," dodal Križko, ktorý v generálke na OH 2004 na letných majstrovstvách Slovinska v Kranji obsadil na 100 m znak časom 1:00,75 piate miesto.

Súvisiace články