Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

OH2004: Vodní slalomári už trénovali v Helliniku, zvykajú si na slanú vodu

TASR|6. aug 2004 o 15:01

Atény 6. augusta (TASR) - Výprava slovenských slalomárov na divokej vode na čele s olympijským víťazom v C1 z Atlanty 1996 Michalom Martikánom v piatok ...

Atény 6. augusta (TASR) - Výprava slovenských slalomárov na divokej vode na čele s olympijským víťazom v C1 z Atlanty 1996 Michalom Martikánom v piatok absolvovala úvodný tréning v areáli Helliniko, situovanom 12 km od centra Atén. Podľa šéftrénera vodných slalomárov Róberta Orokockého sa slovenskí reprezentanti najprv musia dostatočne adaptovať na olympijský kanál a najmä zvládnuť prechod zo sladkej na slanú vodu.

"Od jedenástej do dvanástej sme mali prvý tréning, takže Mišo Martikán, Elena Kaliská, Ján Šajbidor i Gabika Stacherová už absolvovali prvý kontakt s touto slanou vodou. Oni v podstate už prechod zo sladkej vody na slanú v priebehu sezóny tri alebo štyrikrát zažili, preto očakávali, že to hneď nepôjde tak, akoby chceli. Tie prvé tréningy sú zamerané hlavne na to, aby sa patrične adaptovali na tento kanál. V prvých dňoch budeme trénovať dve hodiny denne, postupne sa dávky upravia podľa programu jednotlivých reprezentantov i stupňa únavy," povedal šéftréner slovenských medailových želiezok Róbert Orokocký.

V nedeľu skompletizujú slovenskú výpravu vodných slalomárov olympijskí víťazi v C2 z OH 2000 v Sydney bratia Peter a Pavol Hochschornerovci. Na uplynulej olympiáde Slovensko v divokých perejách získalo tri medaily - Martikán pridal k zlatu z Atlanty strieborný kov a bronz vybojoval ďalší singlkanoista Juraj Minčík.

Súvisiace články