Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

OH2004: V mužskej tenisovej výprave želiezkom Hrbatý, prekvapiť môže Beck

TASR|11. aug 2004 o 09:49

Bratislava 11. augusta (TASR) - Slovenský mužský tenis bude na olympijskom turnaji v Aténach reprezentovať trojica Dominik Hrbatý, Karol Beck a Karol ...

Bratislava 11. augusta (TASR) - Slovenský mužský tenis bude na olympijskom turnaji v Aténach reprezentovať trojica Dominik Hrbatý, Karol Beck a Karol Kučera. Najväčším želiezkom v ohni by vzhľadom na výsledky v tejto sezóne mal byť Hrbatý, ktorý v nej vyhral tri turnaje ATP v austrálskom Adelaide, novozélandskom Aucklande a francúzskom Marseille. Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku by však mohol prekvapiť aj olympijský debutant Beck.

"Karol Beck je nevyspytateľný hráč, ktorý môže poraziť úplne každého, nedávno zdolal hráča Top 10 Brita Tima Henmana. Dominikovi Hrbatému sa v tejto sezóne zatiaľ veľmi darí a keď bude v dobrej forme a dostane optimálny žreb, môže prekvapiť. Karol Kučera je skúsený hráč, ale v tomto roku nemá takú formu, takže tam by bolo určite obrovským prekvapením, keby sa dostal do záverečných bojov. Hrbatý i Beck vo dvojhre i štvorhre v prípade optimálnej konštelácie majú predpoklady na to, aby zdolali kohokoľvek v pavúku," vyslovil prognózy o účinkovaní slovenských tenistov pod Akropolou Igor Moška.

Hrbatý sa vo veľmi dobrom svetle prezentoval aj na minulotýždňovom turnaji série Masters v americkom Cincinnati, kde zdolal v 1. kole svetovú jednotku a dvojnásobného wimbledonského víťaza Švajčiara Rogera Federera a ukončil tak jeho unikátnu 23-zápasovú šnúru bez prehry. "Na olympijský turnaj sa teším, ťažko však dopredu hovoriť o ambíciách. Chcel by som vyhrať jedno kolo, treba ísť najprv pomaličky. Bude tam strašne veľa dobrých hráčov a tenis je dnes veľmi vyrovnaný. Treba vyhrať prvé kolo a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Cítim sa v dobrej pohode a verím, že víťazstvo nad Federerom mi dodá ešte viac sebavedomia," povedal Hrbatý, ktorý do Atén odcestoval spolu so svojím osobným trénerom Mojmírom Mihálom.

Ako šéftréner mužskej zložky sa v Aténach predstaví nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš Mečíř, ktorý na OH 1988 v jukokórejskom Soule získal vo dvojhre zlatú medailu. Na OH 2000 v Sydney vypadol Hrbatý vo dvojhre už v 1. kole, pre Kučeru bolo konečnou stanicou druhé kolo. Vo štvorhre sa obaja Slováci prebojovali do štvrťfinále. Aj na OH 1996 v Atlante vypadol Kučera vo dvojhre v 2. kole, Ján Krošlák neprešiel cez prvé kolo v singli ani v debli.

Tím mužov na olympijský turnaj v tenise:

Dominik Hrbatý (dvojhra, štvorhra/narodený 1.4.1978), Karol Beck (dvojhra, štvorhra/narodený 4.3.1982), Karol Kučera (dvojhra/narodený 3.4.1974)

Tréneri: (oficiálna časť výpravy)

Miloš Mečíř a Mojmír Mihál

Súvisiace články