Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

OH2004: Trojlístok Hochschornerovcov vyrazil do Atén, kde chce zopakovať Sydney

TASR|8. aug 2004 o 10:53

Bratislava 8. augusta (TASR) - Do dejiska OH 2004 v nedeľu vyrazila aj najväčšia slovenská medailová nádej - bratia Peter a Pavol Hochschornerovci s otcom ...

Bratislava 8. augusta (TASR) - Do dejiska OH 2004 v nedeľu vyrazila aj najväčšia slovenská medailová nádej - bratia Peter a Pavol Hochschornerovci s otcom a trénerom v jednej osobe.

Obhajcovia prvenstva v súťaži vodných slalomárov v kategórii C2 na OH 2000 v Sydney idú do hlavného mesta Grécka so smelým cieľom zopakovať olympijský triumf od protinožcov aj v unikátnom areáli vodného slalomu v Helliniko. "Samozrejme každý tam ide s tými najvyššími ambíciami. Ale tam, priamo na mieste sa uvidí, na čo kto bude mať. Akurát aká forma sa chytí. A treba to všetko načasovať tak, aby tá najlepšia forma bola práve na tých najdôležitejších pretekoch," predpovedal Pavol Hochschorner na zmienku o smelých ambíciách úspešných 23-ročných bratislavských dvojčatách v jednom dvojkanoe.

"Ak sa správne rozpamätávam, podobné pocity som mal aj pred pretekmi Sydney," priznal Peter Hochschorner starší a pokračoval: "Naša slalomárska partia je dobrá. Máme tam niekoľko kandidátov, ktorí celú sezónu potvrdzujú svoju výkonnosť. Čiže ambície a možnosti máme veľké," otvorene uviedol tréner ŠKP Bratislava.

Ako kouč mnohokrát pozláteného dvojkanoe ďalej poznamenal, výsledky v Aténach budú však závisieť aj od šťastia. "Buď to vyjde a bude to dobré, alebo to vyjsť nemusí. Lebo je to predsa šport," konštatoval Hochschorner starší.

"Svedomie máme pokojné. Odtrénovalo a urobilo sa všetko podľa plánu. Takže nič nové nám do toho neprišlo, ako sa hovorí," dokončil tréner olympijských víťazov zo Sydney pred odchodom do dejiska Hier XXVIII. olympiády v Aténach.

"V zime sme vlastne mali o jedno sústredenie v teple navyše. Takže sme dlhšie trénovali na vode," pripomenul Pavol Hochschorner, ktorý ďalej priznal, že bratislavské dvojičky budú spokojné vtedy, keď v Aténach dosiahnu to, na čo majú v súčasnosti natrénované. "Keď vlastne neurobíme nejakú veľkú chybu, tak by to malo vyjsť na to víťazstvo a s tým budeme najspokojnejší," dodal s typickým širokým úsmevom Pavol Hochschorner.

Súvisiace články