Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

OH2004: Tréner Jurčo verí, že Slováci galeje pod Akropolou vydržia

TASR|10. aug 2004 o 11:23

Bratislava 10. augusta (TASR) - Šesť hodín v sedle bicykla a trať dlhá 220 kilometrov čaká na cyklistov, ktorí sa už v prvý súťažný deň Hier XVIII. olympiády ...

Bratislava 10. augusta (TASR) - Šesť hodín v sedle bicykla a trať dlhá 220 kilometrov čaká na cyklistov, ktorí sa už v prvý súťažný deň Hier XVIII. olympiády (14. augusta) postavia na štart olympijských cestných pretekov jednotlivcov. V pelotóne budú aj dvaja Slováci talentovaný Matej Jurčo (De Nardi) a Martin Riška (Whirpool Hradec Králové).

Tréner a otec Mateja Jurča a bývalý dlhoročný československý reprezentant Milan Jurčo v súvislosti s cestnými pretekmi jednotlivcov na OH 2004 vyslovil prognózu, že zo 150 štartujúcich dokonči náročnú súťaž iba päťdesiat cyklistov. "Myslím si, že v Aténach to bude mať takýto priebeh, čo nie je iba môj názor, lebo som to už konzultoval s manažérmi tých prvodivíznych klubov. Najdôležitejšie bude tie preteky dokončiť, už to bude určite dobrý výsledok. Bolo by fajn, keby sa naši dostali do nejakej dobrej skupinky, dobre si zašpurtovali a posunuli sa ešte vyššie," vysvetľoval pred odletom do Atén bývalý šéf Slovenského zväzu cyklistiky (SZC).

Podľa skúseného trénera rozhodujúcu úlohu v ich snažení v avizovanej aténskej páľave bude zohrávať technický servis. "Servis bude musieť byť veľmi dobrý. To podávanie tekutín musí stopercentne fungovať. Povedal by som, že v tých extrémnych podmienkach každý z nich bude musieť mať svoj deň. Každý sa bude musieť vyrovnať s tou veľkou teplotou a tiež musí byť v pretekoch chytrý. Samozrejme dúfam, že obaja dôjdu do cieľa. Že dôjdu poriadne vyšťavení, že budeme môcť z nich žmýkať, samozrejme, že z ich dresov budeme môcť žmýkať nejaké tie litre potu," vysvetlil tréner Jurčo svoj pohľad na očakávané cyklistické galeje v okolí slávnej Akropoly. "V tejto konkrétnej špičkovej konkurencii, je dosť obtiažné teraz hovoriť o konkrétnom umiestneníe môjho syna Mateja alebo Martina Rišku. Ale ak niektorý z nich skončí dvadsiaty deviaty, budem to pokladať za veľmi, ale naozaj veľmi dobrý výsledok," dokončil Milan Jurčo.

Súvisiace články