Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

OH2004: Súperi pre džudistov Krnáča a Pálkovácsa exotickí i nepríjemní

TASR|12. aug 2004 o 22:19

Atény 13. agusta (TASR) - Štvrtkový žreb na OH v Aténach priradil k obom slovenským džudistom, nováčikom na olympiáde, súperov zvučných mien i z exotických ...

Atény 13. agusta (TASR) - Štvrtkový žreb na OH v Aténach priradil k obom slovenským džudistom, nováčikom na olympiáde, súperov zvučných mien i z exotických krajín. Už v nedeľu sa na tatami naostro predstaví v kategórii do 66 kg Jozef Krnáč a na rozbeh bude mať za súpera Nigérijčana Abdou Allasane Dji Bo. Zoltán Pálkovács v -100 vkročí na tatami olympijskej haly Ano Liossia až 19. augusta a bude to mať v úvode podstatne ťažšie s Francúzom Ghislainom Lemairem.

"Chalani to ešte nevedia, dúfam, že už nespia, proti komu nastúpia," povedal v štvrtkovom večere hneď po žrebovaní tréner Rastislav Mezovský. "Zo žrebu mám striedavé pocity, myslím si, že v prípade Jozefa Krnáča to mohlo byť aj horšie, z toho vyplýva, že som v podstate spokojný."

Jozef Krnáč nastúpi v úvode proti úplne neznámemu Nigérijčanovi. R. Mezovský: "Meno mi nič nehovorí, no treba si dať pozor, aj borci z exotických krajín môžu mať za sebou viac ako sa na prvý pohľad zdá, zvyknú totiž študovať v zahraničí. A ak by študoval trebárs vo Francúzsku, už by to bolo o niečom inom. Dôležité je, že sa Dodo vyhne v úvode európskemu borcovi. Nechcem povedať, že nemôže mať problém, no tento Afričan je určite schodnejší súper ako niekto iný. Ak Dodo vyhrá, narazí na lepšieho z dvojice Španiel Oscar Penas - Melvin Mendez z Portorika. Tu papierovo favorizujem Penasa. Naposledy s ním Krnáč bojoval na British Open, keď Penas ešte len vstúpil do vyššej hmotnostnej kategórie, a hodil ho na ippon."

Ak by sa teórie rozvádzali ďalej, tak po dvoch víťazstvách by už Krnáč mal pred sebou podľa prognóz prekážku zvučného mena, dvojnásobného majstra sveta z Mníchovaď01 a Osakyď2003 Iránca Arasha Miresmaeiliho, s ktorým prehral hneď v 1. kole na oboch šampionátoch.

Zoltán Pálkovács má s Francúzom Lemairem zlú skúsenosť na ME tohto roku v Bukurešti, keď s ním prehral v súboji o bronz. R. Mezovský: "Smolu má v tom, že narazí hneď na európsku elitu. Ak by sa pošťastilo a Lemaireho by zdolal, tak mu bude stáť v ceste Rus Dmitrij Maksimov, pretože podľa mňa by si mal Rus poradiť s neznámym Iráncom Masoudom Khosravinejadom." Maksimov v tomto roku zvíťazil na super A-turnaji v Moskve, druhý bol v Hamburgu a určite patrí medzi absolútnu elitu.

Obaja slovenskí borci sú dobre naladení a aj dostatočne najedení, pretože nemusia zhadzovať veľké váhy. Ako povedal R. Mezovský, Zoltán sa môže prejedať koľko mu hrdlo ráči, pretože to jedno kilo navyše zhodí ľahúčko. "Stačí mu prebehnúť sa v aténskej horúčave, predtým sa nenajesť a tri kilá z neho spadnú ako jesenné lístie zo stromu. Ani Dodo nehladuje, navyše má poldruha kila, čo je v norme. Už si na takýto prírastok váhy zvykol, za 24 hodín si ju ľahúčko upraví. Tréningy zvládajú obaja v pohode, trochu sme mali problém so sparringom Pulcom, ktorý má akreditáciu iba na pohybovanie sa v tréningovom priestore, no všetko sa vyriešilo, už bol aj v dedine a ako sparring naplno funguje."

Súvisiace články