Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

OH2004: Rogge strávil prvú noc v olympijskej dedine

TASR|9. aug 2004 o 11:05

Atény 9. augusta (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge strávil prvú noc v skromne zariadenej izbe olympijskej dediny ...

Atény 9. augusta (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge strávil prvú noc v skromne zariadenej izbe olympijskej dediny v Aténach.

Bývalý belgický jachtár a sa v nedeľu presťahoval do ubytovne pre športovcov, do izby, ktorú miestna tlač nazvala "sparťansky" zariadenou. V dedine sa nachádza 2292 izieb pre športovcov, v ktorých reprezentanti nájdu len najnutnejšie zariadenie. "Rogge v dedine nielen spal, ale si dal aj raňajky a priviedol tam aj vedenie MOV," povedal nemenovaný funkcionár MOV.

Roggeho predchodca Juan Antonio Samaranch nebol pravidelným obyvateľom dedín a na olympiádach uprednosťnoval komfort hotelov určených funkcionárom MOV. "Prezident Rogge je iný. Bol to športovec a neskôr aj šéf belgických výprav na OH," dodal funkcionár MOV.

Podľa organizátorov aténskej olympiády rozhodnutie Roggeho ostať v dedine potešilo všetkých športovcov. "Toto symbolické gesto je veľmi dôležité. Prezident i športovci majú úplne rovnaké podmienky na bývanie," povedal hovorca organizačného výboru Michael Zaharatos.

Súvisiace články