Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

OH2004: Pozemné hokejistky Argentíny chcú siahať na zlaté medaily

TASR|9. aug 2004 o 10:45

Atény 8. august (TASR) - Pozemné hokejistky Argentíny, úradujúce majsterky sveta, majú na olympijskom turnaji v Aténach jasný cieľ - popri výberoch Austrálie ...

Atény 8. august (TASR) - Pozemné hokejistky Argentíny, úradujúce majsterky sveta, majú na olympijskom turnaji v Aténach jasný cieľ - popri výberoch Austrálie a Holandska ako jeden z najväčších spolufavoritov siahnuť po medailách a najlepšie zlatých.

"Las Leonas", ktoré budú v olympijskom komplexe Helliniko obhajovať striebro zo Sydney 2000, prišli do Atén podľa názoru ich trénera Sergia Vigila so skúseným tímom a veľkými očakávaniami, no tiež s rešpektom pred súpermi. "Musíme iba hrať našu hru a sústrediť sa zápas po zápase. Vieme, že turnaj bude nesmierne náročný a všetky výbery majú šance na zisk cenného kovu. Nechcem robiť žiadne predpovede, pretože všetko je otvorené. Naše družstvo má ale víťazného ducha a budeme sa usilovať vyhrať," povedal Vigil.

Argentína vstúpi do ostrých bojov na olympijskom turnaji v sobotu 14. augusta súbojom A-skupiny proti Španielsku (19.00).

Súvisiace články