Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

OH2004: Podstupkovi s Babačom vlievajú optimizmus najmä výsledky zo seriálu SP

TASR|10. aug 2004 o 11:57

Bratislava 10. augusta (TASR) - Zaujímavou trojicou, ktorá bude na OH 2004 v Aténach (13. - 29. augusta) reprezentovať slovenské veslovanie, je skif ľahkých ...

Bratislava 10. augusta (TASR) - Zaujímavou trojicou, ktorá bude na OH 2004 v Aténach (13. - 29. augusta) reprezentovať slovenské veslovanie, je skif ľahkých váh Ľuboš Podstupka - Lukáš Babač s trénerkou Oľgou Šeholkovou. Skúsený 31-ročný Ľuboš Podstupka bude výškou 190 cm patriť k najvyšším slovenským olympionikom. Jeho partner v lodi, iba 18 -ročný Lukáš Babač, je zasa najmladším členom slovenskej výpravy a Oľga Šeholková sa sama vtipne označuje za najširšiu členku výpravy SR.

"Reálne to vychádza na umiestnenie okolo 10. miesta, čo znamená B-finále. Ak by sa nám podarilo skončiť v A-finále do 6. miesta, bolo by to súper. Bol by to historicky úspech slovenského veslovania," povedal Lukáš Babač, benjamín slovenskej výpravy, ktorý uviedol, že najťažšie na predolympijskej príprave bolo udržiavať si predpísanú hmotnosť, čo v jeho prípade bolo 69 kilogramov.

"Tie svetové poháre, ktoré sme zajazdili, boli slušne zajazdené. Takže z toho vyplýva určitý optimizmus. S prípravou som spokojný. Bolo to fajn. Po kvalifikácii mal určité zdravotné problémy Lukáš, no rýchlo sme ich vyriešili. Takže všetko je zatiaľ v poriadku. Trochu sa trápime s loďou, ale časom sa to vyrieši," povedal Ľuboš Podstupka na margo olympijských ambícií niekoľko dní pred samotnou súťažou pod Akropolou. Jeho dlhoročná trénerka Oľga Šeholková uviedla, že slovenskí veslári idú do Atén s veľkými ambíciami. "Len nevieme, či sa nám to podarí. Predpokladáme, keby všetko dobre išlo, tak do 10. miesta," zdôraznila trénerka Šeholková. "Ale tento rok oni jazdia pomerne slušne. Takže to nevieme odhadnúť. Olympijské hry sú o niečom inom. Táto posádka tento rok končila vo Svetovom pohári do 7. miesta. Dokonca sa im podarilo poraziť aj majstrov sveta. Takže nevieme to odhadnúť. Ale ja myslím, že do 10. miesta by to bolo okey," pokračovala Šeholková.

Ako trénerka Podstupku a Babača uviedla, táto dvojica jazdí spolu iba štyri - päť mesiacov. Navyše tesne pred Aténami ich trochu trápila nová loď, ktorú dostali iba štrnásť dní pred odchodom do dejiska OH 2004. "Ešte musíme vyriešiť ten posed. Ale ja verím, že to všetko bude v poriadku," dokončila trénerka Šeholková.

Súvisiace články