Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

OH2004: Pittmanová má po operácii šancu dostať sa do Atén

TASR|9. aug 2004 o 10:50

Sydney 9. augusta (TASR) - Majsterka sveta v behu na 400 metrov cez prekážky Jana Pittmanová absolvovala operáciu zraneného kolena a šanca najväčšej austrálskej ...

Sydney 9. augusta (TASR) - Majsterka sveta v behu na 400 metrov cez prekážky Jana Pittmanová absolvovala operáciu zraneného kolena a šanca najväčšej austrálskej atletickej nádeje na zlato na účasť na OH v Aténach rapídne vzrástla.

Podľa Pittmanovej trénera Phila Kinga šanca, že sa Austrálčanka predstaví na olympiáde, sa po operácii zvýšila na 60 percent. "Sme opäť v hre. Zranenie nie je také zlé, ako vyzeralo na prvý pohľad," povedal King. "Podľa lekára je 60-percentná šanca, že Jana bude v Aténach bežať. Je to oveľa lepšie ako v nedeľu, keď bola pravdepodobnosť jej štartu jedno percento."

Dvadsaťjedenročná atlétka si na rozcvičke pred mítingom Zlatej ligy v Zürichu poranila pravé koleno a v sobotu jej švajčiarsky špecialista oznámil, že bude musieť pauzovať štyri mesiace. Londýnsky chirurg Chris Bradshaw však zistil, že väčšina problémov je staršieho dáta a zranenie z Zürichu je iba ľahšieho rázu. "Je to veľmi dobrá správa," tešil sa King.

Podľa viceprezidenta Austrálskeho olympijského výboru Petra Montgomeryho dostane Pitmanová toľko času, koľko bude potrebovať na vyliečenie. Beh na 400 metrov cez prekážky je na programe 21. augusta a oficiálnu prihlášku treba podať najneskôr 19. augusta. Po operácii ostane austrálska prekážkarka ešte deň na pozorovaní v Londýne a až potom sa pripojí k atletickej výprave v severotalianskom Varese, kde bude pod dohľadom austrálskeho lekára.

Súvisiace články