Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

OH2004: Minister školstva Martin Fronc odcestoval 11. augusta do Atén

TASR|11. aug 2004 o 13:36

Bratislava 10. augusta (TASR) - Minister školstva SR Martin Fronc odcestoval vo štvrtok 11. augusta do Atén, kde sa spolu s generálnym riaditeľom Sekcie ...

Bratislava 10. augusta (TASR) - Minister školstva SR Martin Fronc odcestoval vo štvrtok 11. augusta do Atén, kde sa spolu s generálnym riaditeľom Sekcie štátnej starostlivosti o šport MŠ SR Stanislavom Kosorínom zúčastní na Hrách XXVIII. olympiády.

Minister školstva má počas štyroch dní v Aténach naplánovaných niekoľko pracovných stretnutí. V sobotu 14. augusta sa na pozvanie európskej komisárky pre kultúru a vzdelávanie Viviane Redingovej zúčastní v rezidencii Holandského veľvyslanectva v Grécku na stretnutí európskych ministrov zodpovedných za šport. Komisárka sa chce pri tejto príležitosti poďakovať európskym ministrom za to, že sa podarilo zaradiť oblasť športu aj do budúcej ústavnej zmluvy EÚ. Minister Fronc by mal zároveň na bilaterálnej úrovni rokovať s ministrami krajín V4 či s francúzskym ministrom športu Jeanom-Jacquom Lamourom.

Okrem toho sa M. Fronc zúčastní na otváracom olympijskom ceremoniáli, ktorý sa začne podvečer v piatok 13. augusta, ako aj na vztyčovaní vlajky v Olympijskej dedine, na otvorení Slovenského domu, či na niektorých športových podujatiach, pri ktorých sa očakáva účasť slovenských športovcov.

Pracovná návšteva ministra Fronca v Aténach sa uskutočňuje na základe pozvania Slovenského olympijského výboru, ako aj na základe Uznesenia vlády SR z 29. októbra 2003, ktorá nariadila ministrovi zabezpečiť prípravy a účasť slovenskej výpravy na Hrách XXVIII. olympiády a Hrách XII. paralympiády.

Súvisiace články