Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

OH2004: Hejková verí, že Češky na olympijskom turnaji môžu prekvapiť

TASR|12. aug 2004 o 10:50

Bratislava 12. augusta (TASR) - Slovenská basketbalová trénerka Natália Hejková považuje družstvo USA za najväčšieho favorita na blížiacom sa olympijskom ...

Bratislava 12. augusta (TASR) - Slovenská basketbalová trénerka Natália Hejková považuje družstvo USA za najväčšieho favorita na blížiacom sa olympijskom turnaji žien v Aténach. Bývalá kormidelníčka slovenskej reprezentácie však verí, že pod Akropolou môžu prekvapiť aj hráčky Česka.

"Dúfam, že Češky trochu namútia vodu, hoci štartovať prvýkrát na olympiáde je vždy problematické. Je tam toľko iných vnemov, že koncentrovať sa na zápasy je veľmi ťažké. Samozrejme, najväčšími favoritkami na zisk zlatých medailí je tím USA, no dúfam, že Češky tam niečo ukážu a aj Španielky môžu zamiešať karty," povedala dlhoročná úspešná trénerka SCP Ružomberok, ktorá momentálne pôsobí na lavičke maďarského tímu Euroleasing Šopron.

Češky sa na olympijskom turnaji predstavia v základnej B-skupine spoločne s Kórejskou republikou, Čínou, USA, Novým Zélandom a Španielskom. V A-skupine budú hrať Austrália, Nigéria, Japonsko, Brazília, Grécko a Rusko. Slovenský ženský basketbal na rozdiel od OH 2000 v Sydney nebude mať v Aténach svoje zastúpenie. Zverenky bývalého trénera reprezentácie Petra Kováčika obsadili vlani na majstrovstvách Európy vo Francúzsku siedme miesto a to na Atény nestačilo. Miestenky na olympiádu v Sydney Slovenky vybojovali v roku 1999 v Poľsku na ME práve pod vedením Natálie Hejkovej.

Súvisiace články