Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

OH2004: Gréci hlásia: sme pripravení!

TASR|8. aug 2004 o 14:35

Atény 8. augusta (TASR) - Šéfka organizačného výboru Hier XXVIII. olympiády (13. až 29. augusta) Gianna Angelopoulosová-Daskalakiová uistila predstaviteľov ...

Atény 8. augusta (TASR) - Šéfka organizačného výboru Hier XXVIII. olympiády (13. až 29. augusta) Gianna Angelopoulosová-Daskalakiová uistila predstaviteľov Medzinárodného olympijského výboru (MOV), že Atény sú na športový sviatok pripravené.

"Sme prichystaní, aj keď do zažatia olympijského ohňa ostáva ešte päť dní," uviedla šéfka ATHOC Angelopoulosová-Daskalakiová v správe pre MOV s dodatkom, že hry sú pripravené "po štyroch rokoch tvrdej práce".

Gréci nabrali v olympijských prípravách vďaka vnútropolitickým bojom a byrokracii značný časový sklz. Naposledy sa funkcionári MOV ozvali pred dvomi mesiacmi s obavami, že mnohé projekty - vrátane olympijského štadióna, metra, električkovej a železničnej trate - nebudú hotové včas. "Športoviská sú prichystané a športovci z celého sveta už trénujú. Pripravení sú už aj organizátori a dobrovoľníci. Funguje električka, metro aj železnica a dopravné obmedzenia sú už zavedené," dodala Angelopoulos-Daskalakiová. Šéfka ATHOC poďakovala aj piatim miliónom Aténčanov, ktorí vlastnia dva milióny áut, za dodržiavanie nového dopravného režimu, ktorý vstúpil do platnosti v pondelok.

Prezidentka organizačného výboru sa neobáva, že by hry mohla narušiť nejaká teroristická akcia, keďže "na olympiáde budú najlepšie, najpočetnejšie a najnákladnejšie bezpečnostné opatrenia v histórii OH". Bezpečnostné opatrenia aténskych hier pohltia rekordných 1,5 miliardy amerických dolárov (49,8 miliárd korún).

Súvisiace články