Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

OH2004: Generálku otváracieho ceremoniálu sledovalo 30-tisíc divákov

TASR|9. aug 2004 o 15:36

Atény 9. augusta (TASR) - Cez víkend sa na Olympijskom štadióne v Aténach konala generálka na otvárací ceremoniál Hier XXVIII. olympiády. Veľkolepú šou ...

Atény 9. augusta (TASR) - Cez víkend sa na Olympijskom štadióne v Aténach konala generálka na otvárací ceremoniál Hier XXVIII. olympiády. Veľkolepú šou sledovalo na tribúnach donedávna kritizovaného olympijského stánku spolu 35.000 vyžrebovaných divákov, pričom pri poslednej skúške v utorok dokonca organizátori očakávajú, že 70-tisícový projekt španielskeho architekta Santiaga Calatravu sa prvýkrát do posledného miestečka zaplní.

Podľa informácii usporiadateľov predstavia účinkujúci pri slávnostnom ceremoniáli návštevníkom emocionálny antický príbeh s "dotykom" modernej doby. "Predvedieme svetu predstavenie snov, ktoré je inšpirované gréckou históriou a umením," citoval internetový server idnes.cz slová hlavného šéfa piatkovej slávnosti Dimitrisa Papaioannoua, ktorý sľúbil športovej verejnosti jedno veľké prekvapenie. "Nemôžem komentovať detaily. Dokážem vám len prisľúbiť, že sme pripravili niečo, čo ešte nikto nikdy nevidel. Pri porovnaní s predchádzajúcimi slávnostnými otvoreniami ide o úplne odlišný koncept," nechcel prezradiť Papaioannou.

Niektorí zahraniční novinári už odhalili ono "dobre skrývané tajomstvo". Podľa mediálnych špekulácií by sa mala plocha štadióna premeniť v jazero, účinkujúci budú po ňom jazdiť na člnoch a športovci sa zhromaždia na umelo vytvorenom kopci uprostred, nad ktorým sa rozvinie obrovská mapa sveta. Túto scénu potvrdzujú aj fotografie amerických fotografov z novostavby Olympijského štadióna, na ktorých vidno pracovníkov, ako spúšťajú dva kusy dreveného plavidla do otvoru v strede trávnatej plochy.

Súvisiace články