Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

OH2004: Francúzi uvažujú o odhlásení šprintérskej štafety

TASR|9. aug 2004 o 11:36

Paríž 9. augusta (TASR) - Francúzski funkcionári uvažujú o odhlásení šprintérskej štafety z olympijských hier v Aténach po tom, ako sa traja z kvarteta ...

Paríž 9. augusta (TASR) - Francúzski funkcionári uvažujú o odhlásení šprintérskej štafety z olympijských hier v Aténach po tom, ako sa traja z kvarteta atlétov pre zranenia nezúčastnili medzinárodného trojstretnutia.

Podľa šéfa šprintérov Pierre Bovina absolvujú členovia štafety v pondelok zdravotnú prehliadku "a ak lekári podajú negatívnu správu, štafeta sa olympiády v Aténach nezúčastní".

Technického riaditeľa francúzskej výpravy Roberta Poiriera nahnevalo odhlásenie sa tria Eddy De Lepine, Ronald Pognon a Aime-Issa Nthepe zo štafety tesne pred začiatkom trojstretnutia v Mníchove medzi Francúzskom, Nemeckom a USA. Trojica šprintérov dodatočne oznámila, že zranenia neboli vážne a štafety sa nezúčastnili z preventívnych dôvodov. De Lepine a Nthepe navyše súťažili v behu na 100 metrov. Poirier tento krok označil za "neakceptovateľný" s dodatkom, že po prvý raz v histórii sa Francúzsko muselo odhlásiť zo štafetových pretekov. Pretekárom pripomenul, že nie sú iba "miestni majstri" a zdôraznil, že je v jeho kompetencii určiť, v ktorých disciplínach budú v Aténach súťažiť. Podľa Poiriera v prípade, že sa športovci nemôžu zúčastniť všetkých disciplín, prioritnou je štafeta.

Súvisiace články