Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

OH2004: Edwardsovú na stovke nahradí Deversová

TASR|11. aug 2004 o 11:39

Atény 11. augusta (TASR) - Americkú atlétku Torri Edwardsovú by v prípade očakávanej suspendácie za doping mala na OH v Aténach nahradiť v behu na 100 ...

Atény 11. augusta (TASR) - Americkú atlétku Torri Edwardsovú by v prípade očakávanej suspendácie za doping mala na OH v Aténach nahradiť v behu na 100 m päťnásobná účastníčka olympiády Gail Deversová.

Požiadala ju o to v piatok trénerka amerického družstva Sue Humphreyová a podľa slov Deversovej agenta Grega Fostera 37-ročná šprintérka ponuku s nadšením prijala. Informáciu o štarte Deversovej na olympijskej stovke priniesol aj francúzsky športový denník LďEquipe.

Edwardsová, ktorá mala na aprílovom mítingu na karibskom ostrove Martinique pozitívny dopingový test na stimulant niketamid, sa takmer určite nevyhne dvojročnému dištancu. Majsterku sveta na 100 m už potrestala Americká antidopingový agentúra, no Edwardsová má ešte možnosť obrátiť sa na Medzinárodný športový arbitrážny súd. Podľa Edwardsovej slov sa zakázaný podporný prostriedok dostal do jej tela nevedome, keď jej dal terapeut proti nevoľnosti glukózové tabletky s touto látkou.

Deversová, ktorá je olympijskou víťazkou v behu na 100 z rokov 1992 a 1996, už má zaistenú olympijskú miestenku v behu na 110 m cez prekážky.

Súvisiace články