Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

OH2004: Džudista Jozef Krnáč s prelomovým úspechom na striebornom stupni

TASR|15. aug 2004 o 17:46

Atény 15. augusta (TASR) - Džudista Jozef Krnáč si vybojoval na OH v Aténach striebornú medailu. Počas turnaja pocítil len jednu prehru vo finále, keď ...

Atény 15. augusta (TASR) - Džudista Jozef Krnáč si vybojoval na OH v Aténach striebornú medailu. Počas turnaja pocítil len jednu prehru vo finále, keď Japonec Masato Učišiba zvíťazil na ippon po 1:46 min.

Krnáč už nemal čo stratiť, ale len získať, pretože postupom do finále prekonal výrazne všetky očakávania. Proti Japoncovi nebol favoritom, aj preto sa ako známy kulinár snažil variť na tatami podľa účinného receptu. Na nižšieho Japonca mu však chýbalo potrebné korenie možno aj preto, že dovtedy po štyroch víťazných ipponoch v štyroch víťazných zápasoch strávil na tatami podstatne dlhšie až 9:09 min. Vyčerpal ho najmä predchádzajúci semifinálový súboj s Kubáncom Arencibiom trvajúci presne 5:00. Japonec, ktorý v tomto roku zvíťazil na turnaji v Hamburgu, na finále ušetril viac síl. Aj on si s predchádzajúcimi štyrmi súpermi poradil vždy na ippon, no v oveľa kratšom celkovom čase 6:18. Na pohybe Krnáča, ktorý je známy aj svojským humorom, keď si medzi svoje záľuby napísal, že najradšej má spánok, sa únava aj prejavila. Vrtký Japonec dosiahol svoj vrchol eufórie 3:14 min pred koncom. Treba však povedať, že najmä zásluhou slovenského reprezentanta, ktorý zaútočil, no kontrachvat súpera ho natoľko zaskočil, že sa na neho nešťastne nalepil a v podstate podal Japoncovi pomocnú ruku. Ani tento okamih však nič nezmenil na konštatovaní, že Krnáč prešiel cez olympijský turnaj excelentne, v podstate len s jednou finálovou chybičkou.