Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

OH2004: Demonštrujúci si v Aténach uctili smrť 13 robotníkov

TASR|11. aug 2004 o 12:12

Atény 11. augusta (TASR) - Asi 500 ľudí demonštrujúcich proti OH v Aténach sa v utorok zišlo v centre gréckej metropoly, aby si uctilo pamiatku 13 robotníkov ...

Atény 11. augusta (TASR) - Asi 500 ľudí demonštrujúcich proti OH v Aténach sa v utorok zišlo v centre gréckej metropoly, aby si uctilo pamiatku 13 robotníkov zabitých pri stavebných prácach na olympijských športoviskách.

Organizátori akcie pred zhromaždeným davom prečítali mená zosnulých robotníkov a potom umiestnili olivové vence na 13 krížov vztýčených pred gréckym parlamentom. "Za túto olympiádu sme zaplatili krvou," povedal šéf Gréckej únie stavebných robotníkov Andreas Zazopoulos. "Všetky peniaze investované do olympijských hier znamenajú horšie podmienky pre naše deti a vnúčatá," dodal.

Pracovné úrazy a úmrtia počas príprav na olympiádu mali v Aténach za následok vytvorenie malého, zato však hlasného protiolympijského hnutia. Ozývajú sa aj protesty proti masívnym bezpečnostným opatreniam a komercie okolo olympiády. "Ľudia nezabudnú na svoje problémy nezávisle od toho, aká veľká bude oslava a koľko ohňostrojov uvidíme počas otváracieho ceremoniálu," povedal organizátor protestu Giorgos Mavrikos a dodal: "Trinásť robotníkov zomrelo a viac ako 240 bolo zranených. Kto si spomenie na nich?"

Súvisiace články