Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

OH2004-7dní:Sekerová sníva o finále na kladine, ale priznáva, že to bude zložité

TASR|6. aug 2004 o 09:05

Bratislava 6. augusta (TASR) - V sobotu odlieta do dejiska XXVIII. olympijských hier jediná slovenská zástupkyňa v športovej gymnastike, účastníčka OH ...

Bratislava 6. augusta (TASR) - V sobotu odlieta do dejiska XXVIII. olympijských hier jediná slovenská zástupkyňa v športovej gymnastike, účastníčka OH v Sydney Zuzana Sekerová, ktorá splnila kritériá SOV na májových ME v Amsterdame.

Deväťnásťročná gymnastka žijúca už dva roky v americkom Savannah absolvovala záver prípravy v rodnej Trnave, v Aténach jej bude robiť garde jej trénerka Katarína Krekáňová.

"Príprava prebiehala tak ako mala, takže by malo byť všetko v poriadku," pochvaľovala si Sekerová, ktorá bola v Amsterdame dvadsiata vo viacboji a na kladine si vo finále vybojovala vynikajúce šieste miesto. Pre slovenskú gymnastiku to je pritom prvá finálová účasť na náradiach po 14-ročnej prestávke (Atény 1990 Miroslava Janteková 7. v preskoku) a teda premiérová od rozdelenia federácie. V Amsterdame si síce ešte vo viacboji zranila členok, čo mimochodom ohrozilo jej štart na kladine, ale odvtedy už prešli dva mesiace a členok je opäť v poriadku.

Rok po Sydney, kde vo viacboji skončila až 59., prerušila na dva roky kariéru. Na vlaňajších MS v Anaheime už opäť reprezentovala Slovensko (78. vo viacboji) a jej forma gradovala na spomínanom kontinentálnom šampionáte v Amsterdame. A práve do svojej najsilnejšej disciplíny - kladiny upiera svoje olympijské nádeje: "Samozrejme, že veľmi dobrým výsledkom by bolo nejaké finále, či už 24-ka vo viacboji, alebo finále na náradí, ale bola by som spokojná, ak zacvičím svoje maximum a potom uvidíme, čo bude," opatrne naznačila Sekerová a potom súhlasne dodala: "Rozmýšľala som nad kladinou, ale tým, že vlastne bude z 98 gymnastiek vo finále na kladine iba osem, bude to veľmi zložité a bolo by to viac-menej asi zázrakom."

Súvisiace články