Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

OH: Podľa gréckych predstaviteľov aténskym hrám nehrozia teroristické útoky

TASR|7. feb 2001 o 22:13

Atény 7. februára (TASR) - Grécki predstavitelia sa vyjadrili veľmi kriticky na adresu článku uverejneného vo vydaní Los Angeles Times, v ktorom bývalý americký diplomat v Aténach Wayne Merry dáva OH 2004 v gréckej metropole do súvislosti s možnými terori

stickými útokmi. Merry tvrdí, že ak sa Grécku nepodarí včas prijať dostatočné bezpečnostné opatrenia v boji proti terorizmu, Atény sa budú musieť zrieknuť organizácie najväčšieho sviatku svetového športu a právo usporiadať olympiádu tak môžu dostať Los Angeles alebo Soul.
"Ten článok je doslova opovrhnutiahodný. Mám pocit, že pán Merry je priam zaujatý voči Grécku," povedal hovorca gréckej vlády Telemachos Hytiris.
"Atény dokázali v posledných rokov hravo zorganizovať množstvo významných svetových podujatí, pričom sa nevyskytli žiadne problémy s bezpečnosťou. Na druhej strane niektoré krajiny tvrdia, že sú priam vzorovým garantom bezpečnosti, no realita je úplne iná. Stačí si spomenúť na bombový útok počas OH 1996 v Atlante," vyhlásil hovorca organizačného výboru OH v Aténach Serafim Kotrotsos.