Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

O´Grady nastúpi nečakane aj v madisone

SITA|24. aug 2004 o 16:01

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Tréner austrálskych dráhových cyklistov Ian McKenzie urobil v utorok prekvapujúce rozhodnutie, keď nominoval na bodovacie preteky dvojíc (madison) Stuarta O´Gradyho. Austrálčania ...

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Tréner austrálskych dráhových cyklistov Ian McKenzie urobil v utorok prekvapujúce rozhodnutie, keď nominoval na bodovacie preteky dvojíc (madison) Stuarta O´Gradyho. Austrálčania chcú využiť v pretekoch na 60 km O´Gradyho dobrú formu. Ten v Aténach už štartoval v cestných pretekoch jednotlivcov, kde obsadil 33. miesto so stratou 12 sekúnd na víťazného Paola Bettiniho. Spolu s ním sa v austrálskom drese predstaví Graeme Brown. Austrálčania sa pokúsia napodobniť úspech svojich krajanov Bretta Aitkena a Scotta McGroryho, ktorí triumfovali v Sydney 2000. V madisone budú štartovať aj Slováci Jozef Žabka a Martin Liška.

O´Grady nejazdil na dráhe v austrálskom drese od roku 2000. Ako amatér sa stal s Aitkenom majstrom Austrálie a so svojím partnerom jazdil aj šesťdňové preteky v Európe, neskôr niekoľkokrát štartoval ako profesionál aj na šesťdňových pretekoch v Dortmunde a Mníchove.

Austrálčan O´Grady po pretekoch jednotlivcov na ceste opustil Atény a odcestoval do Toulouse, kde sa niekoľko dní zotavoval. V pondelok sa opäť vrátil do gréckej metropoly a začal s prípravou na madison. "Jazdiť bodovacie preteky dvojíc by som nemal zabudnúť. Stredajšia súťaž však bude aj pre mňa úplne novou skúsenosťou," tvrdí Stuart O´Grady.


Súvisiace články