Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Odvrátil päť mečbalov. Čorič získal v Marrákeši svoj premiérový titul na okruhu ATP

Sportnet|Publikované 16. apr 2017 o 19:19

Chorvát zdolal favorizovaného Philippa Kohlschreibera.

MARRÁKEŠ. Chorvát Borna Čorič ako nenasadený hráč sa stal víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Grand Prix Hassan II. v marockom Marrákeši (dotácia 540 310 eur, antuka).

Dvadsaťročný rodák zo Záhrebu zdolal v nedeľňajšom dramatickom finálovom súboji trojku podujatia, o trinásť rokov staršieho Nemca Philippa Kohlschreibera, za 159 minút 5:7, 7:6 (3), 7:5.

Finále dvojhry:

Borna Čorič (Chorv.) - Philipp Kohlschreiber (3-Nem.)

5:7, 7:6 (3), 7:5

Pre Čoriča je to premiérový titul na hlavnom profesionálnom okruhu. Tridsaťtriročný Kohlschreiber bol iba krôčik od ôsmeho triumfu vo dvojhre na podujatiach tohto rangu.

Rodák z Augsburgu po úspešnej koncovke prvého dejstva viedol v druhom sete už 3:0 a za stavu 6:5 pri súperovom podaní nevyužil päť mečbalov.

Skúsený nemecký tenista začal lepšie aj rozhodujúci set (3:1, 4:2), neskôr vyrovnal na 5:5, ale v dvanástom geme pri vlastnom podaní už nedostal duel do tajbrejku. Čorič využil druhý mečbal a tešil sa z primátu.