Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Odvaha Svidníčanov má príliš krátke trvanie

Kapitán tímu Ľubomír Horochonič (vpravo) je mimo diania a to sa premieta do menšej odvahy Svidníčanov. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. nov 2012 o 23:00

Podľa vyžrebovania by sa tohtoročné zápolenia v rámci najvyššej regionálnej futbalovej súťaže mali skončiť tento víkend predohrávanými zápasmi 16. kola. Takže zápolenia vstúpia už do odvetnej časti.

SVIDNÍK. Niektorí netrpezlivo čakajú na záverečné zvonenie, iní by radi aj pokračovali, pokiaľ to počasie umožní. Tradične sú okolo témy – hrať či nehrať v jeseni čo najdlhšie – vášnivé polemiky. Jedni sú za, iní proti.

Oponenti argumentujú aj tým, že kádre v amatérskych celkoch nie sú také početné ako v profesionálnych kluboch a ku koncu bojov je značný úbytok schopných jednotlivcov pre zranenia či karty.

Z hľadiska poveternostných podmienok je však naozaj niekedy lepšie, pokiaľ sa z jarnej časti odohrá viac kôl. Lebo v marci na budúci rok to môže byť zradné.

Rozhodnutie po zmene strán

Štvrtoligoví Svidníčania patria skôr k tým, ktorí by nedbali, keby sa prvý polčas ročníka usekol už teraz. Dôvod je prostý – nie najlepšie výsledky.

„Možno by nám už prestávka naozaj prospela,“ konštatoval jeden z členov tímu Daniel Jurč. Narážal i na to, že dosiaľ na cudzích ihriskách celok spod Dukly nezískal nielenže ani bod, ale nedokázal ani raz skórovať. Pritom viackrát kolektív FK Drustav odohral solídne stretnutia u súperov, ale viackrát chýbal iba krôčik ku gólu či bodovému zisku.

„Nedokázali sme ho ale spraviť. Stále sme akosi o kúštik pozadu za rivalmi.“

Typické pre Svidníčanov je, že pokiaľ u súperov prehrávajú, už nevedia čeliť stresu, nedokážu sa spamätať, zdvihnúť hlavy.

I naposledy na ihrisku vo V. Revištiach to tak bolo. Do prestávky ešte hostia si udržiavali nádej na solídny výsledok, ale potom po zmene strán v krátkom časovom úseku dva razy inkasovali a bolo po zápase.

„Urobili sme individuálne chyby, nevyvarovali sme sa zaváhaní v defenzíve vrátane chybnej rozohrávky a tak sme posadili domácich na koňa.“

Prvý polčas bol obojstranne menej záživný, šance sa nevyskytli, po zmene strán sa tiež vyložené možnosti takmer nevyskytli. Až na pár streleckých pokusov chýbal poriadny futbalový vzruch. „Takže všetko sa to zvrtlo na našich kiksoch.“

Prelomiť zlú bilanciu

Vyzerá to tak, že v radoch Svidníčanov absentuje poriadna dávka športovej odvahy, sebavedomia a ctižiadosti presadiť sa vždy bez ohľadu na prostredie. K negatívam prispieva zrejme i to, že mančaft nie je kompletný. Najmä to, že dlhodobo je mimo hry kapitán Horochonič, je veľkou mínusom.

Okrem neho naposledy neboli k dispozícii ani ďalší borci z rôznych dôvodov (Puchír, Vaľany a Výravec).

Najbližšie zverenci trénera Pavla Piršča zase cestujú von – do Hanisky. V úvodnom kole ročníka Svidník doma, kde je predsa len priebojnejší, zdolal tohto konkurenta najtesnejším rozdielom (1:0).

„Vtedy sme hrali bojovne, účelne a hoci sme dali iba jeden gól, mohli sme obstáť aj výraznejšie. Hostia neukázali toho veľa a my sme nepremenili viac možností. Odvtedy sa však mnohé zmenilo, Haniska je na tom lepšie, nám dosť prihára, takže je najvyšší čas niečo urobiť s nepriaznivou bilanciou, ktorú máme z vystúpení v cudzom prostredí,“ vyslovil odhodlanie Daniel Jurč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.