Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Odstavené Taliansko žiada trénerovu hlavu - ohlasy tlače

SITA|23. jún 2004 o 12:05

RÍM 23. júna (SITA) - Ohlasy talianskych médií na utorkové stretnutia C-skupiny ME 2004 vo futbale:


Corriere della Sera: "Sklamaní a zosmiešnení, azzurri na ceste domov. Taliansko dáva zbohom európskemu snu. Víťazstvo 2:1 nad Bulharskom málo platné, v dueli Dánska so Švédskom sa zrodila toľko obávaná remíza 2:2. Sprisahanie však možno ťažko dokázať. Po neúspechu na MS 2002 ďalšie Trapattoniho sklamanie. Vyhoďte Trapattoniho, angažujte Lippiho, musí nastať totálna revolúcia."


Il Giorno: "Odstavené Taliansko, ďalej Škandinávci. Jediná budúcnosť: odchod Trapa a Carrara (prezident talianskej federácie). Víťazný gól Cassana úplne zbytočný."


La Gazzetta dello Sport: "Vyhrali sme, napriek tomu odchádzame. Remíza Dánska so Švédskom 2:2 nás odsúdila. Dáni dvakrát vpredu vďaka Tomassonovi, dvakrát však o náskok prišli. Pod Trapom sa roztriasla lavička, na obzore Lippi. Trapattoni priviedol na šampionát najhorší taliansky tím za posledné desaťročia. Už dávno sme nevideli mužstvo s takou slabou tvorivosťou a streleckou impotenciou."


La Repubblica: "Stalo sa to, čoho sme sa obávali. Víťazstvo nepomohlo, Taliansko vonku. Bolestivý pohľad na Cassana, ktorý si myslel, že dal postupový gól. Nehľadajme však falošné alibi na severe Európy. Priznajme si, že sme hrali zle. Až na zápas so Švédskom squadra zaostala za očakávaním. Nemáme žiadneho skutočného šampióna."


La Stampa: "Talianska katastrofa a Cassanovo zúfalstvo. Súboj Dánsko - Švédsko sa skončil 2:2, ako sme predpokladali."


Il Messaggero: "A milionári cestujú domov... Nepochybne však doplatili na severskú dohodu.!


Like most of the press, Corriere dello Sport called for coach

Giovanni Trapattoni to be replaced by former Juventus boss Marcello

Lippi.


to;ru;bg

Súvisiace články