Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Odštartovali kempy so 17 slovenskými jednocestnými zmluvami

TASR|10. sep 2001 o 14:11

New York 10. septembra (TASR) - Cez víkend sa za oceánom rozbehli prípravné kempy klubov NHL s veľkým počtom slovenských hokejistov

. Celkovo dvadsať sa ich v lete dohodlo na nových zmluvách, ďalších 10 opôr zámorských tímov ich malo platné z vlaňajška a celkovo má v NHL momentálne 17 Slovákov jednocestné zmluvy, teda také, ktoré za štandardných okolností prakticky garantujú príslušnosť v prvom tíme.

Niektorí slovenskí mladíci sa ešte v septembri môžu dočkať dvojcestných ponúk, ale na adekvátnych jednocestných kontraktoch sa doposiaľ s Ottawou nedohodli najmä dve slovenské zámorské hviezdy Marián Hossa a Zdeno Chára. Ak ich dostanú do začiatku súťažného ročníka, mohla by NHL odštartovať s minimálne 19 stabilnými hráčmi spod Tatier. Navyše v prípade patričnej formy by na začiatku nemali chýbať ani dvojcestní, ale už pomerne ostrieľaní Cisár (Nashville) a Ronald Petrovický (Calgary).

Pravda, nie úplne bez šance sú aj mladí hokejisti, ktorých dvojcestný štatút hrozí farmou. V prípravných kempoch môžu o svojich schopnostiach presvedčiť všetci.

Prehľad jednocestných letných zmlúv, dohôd a rozhodnutí arbitráže:

Vladimír Országh (Nashville), Zdeno Cíger (NY Rangers), Ľuboš Bartečko (Atlanta - po prestupe zo St. Louis), Miroslav Šatan, (Buffalo), Ľubomír Sekeráš (Minnesota), Pavol Demitra (St. Louis), Ľubomír Višňovský (LA)

Prehľad zmluvne viazaných Slovákov so stabilnou pozíciou v NHL: Róbert Švehla (Florida), Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel (LA), Marián Gáborík (Minnesota), Richard Zedník (Montreal), Richard Lintner (Nashville), Michal Handzuš, Radoslav Suchý, Ladislav Nagy (všetci Phoenix), Peter Bondra (Washington)

Prehľad stabilných slovenských hráčov NHL čakajúcich na dohody ich agentov s klubmi:

Marián Hossa (Ottawa), Zdeno Chára (Ottawa - po prestupe z NY Islanders) ph br

Súvisiace články