Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Odštartovala OSHL s hráčmi z NHL a s vysokými skóre

TASR|20. sep 2004 o 11:57

Sarnia 20. septembra (TASR) - Po víkendovej premiére Original Stars Hockey League (OSHL), ktorú obstarali tímy Toronta a Detroitu (16:13), zdolalo v kanadskej ...

Sarnia 20. septembra (TASR) - Po víkendovej premiére Original Stars Hockey League (OSHL), ktorú obstarali tímy Toronta a Detroitu (16:13), zdolalo v kanadskej Sarnii Chicago hokejistov pod hlavičkou New Yorku 13:8.

Úvodný duel videlo v štyriapoltisícovej hale v Barrie 2176 ľudí, na stretnutie Chicago - New York bolo zvedavých takmer 1000 divákov. "Na trojdňovú promotion to je slušné číslo," povedal po premiére v Barrie prezident OSHL Randy Gumbley. Novú súťaž s mierne upravenými pravidlami zorganizoval ontarijský obchodník Randy Gumbley, ktorý tak chcel dať hokejistom z NHL možnosť zahrať si aj počas lockoutu a priviesť ich na miesta, kde sa NHL nehráva.

OSHL tvorí šesť tímov, počas zápasu sú na ľade okrem brankára iba štyria korčuliari, nie je dovolená hra do tela, tretina trvá 17 minút, hokejisti si môžu prihrávať aj cez dve čiary, na odpískanie zakázaného uvoľnenia sa nemusí brániaci hráč dotknúť puku a za faul namiesto dvojminútového trestu nasleduje trestné strieľanie. Organizátori zatiaľ zverejnili plán 15 zápasov do 1. októbra, program zápasov play off upresnia neskôr.