Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Odorínčania potvrdili úlohu favorita na horúcej pôde v Dravciach

Sportnet|Publikované 22. aug 2007 o 22:00

Spiš Dve kolá má za sebou druhá najvyššia oblastná futbalová súťaž a možno sa už začína formovať poradie klubov, ktoré majú zálusk pobiť sa o prvé

priečky. Odorínčania naďalej potvrdzujú úlohu favorita, hoci na horúcej pôde v Dravciach to mali poriadne ťažké. Nadreli sa aj Domaňovčania, veď po dvadsiatich minútach hry so susedmi z Klčova prehrávali už 0:2! Rovnako Hnilčík musel otáčať skóre, keď doma s nováčikom z Richnavy najprv prehrával. Úspešný vstup do nového ročníka malo B-mužstvo Veľkého Folkmara.

Program 3. kola: Švedlár V. Folkmar B, Klčov voľno. Odorín Domaňovce 10.30 hod., Spartak Bystrany Dravce, Richnava Sp. Tomášovce, Matejovce n/H Hnilčík.

V. FOLKMAR B MATEJOVCE n/H 3:1 (2:0)

Len osem minút stačilo domácim, aby sa vo svojom prvom vystúpení radovali z gólu. Prvým strelcom sezóny "béčka" Veľkého Folkmara bol V. Ščurko a do polčasu pridal ešte jeden gól Ambroz. Hostia to po druhom góle nezabalili a hral sa vcelku dobrý futbal. Po zmene strán na 3:0 pre domácim zvýšil Bodnár. Čestný úspech hostí zaznamenal v posledných sekundách Česla st. V. FOLKMAR B: Tremko Fabrici, Budinský, Kalafus Pavúk, Bodnár, Sedlák, Bašniar, V. Ščurko Ambroz, Leško, striedali: Chovan, Š. Ščurko, Klein. MATEJOVCE n/H: Mihalko Česla st., Česla ml., Filip Blaško, Pramuka, Lapšanský, Anďal, M. Vadel J. Vadel, Tomaško, striedal: Farkašovský.

HNILČÍK RICHNAVA 7:1 (1:1)

Nováčik z Richnavy zaskočil domácich, keď v 17. minúte prekonal Novottu Tulej. Z vedenia sa hostia tešili len desať minút a vyrovnanie priniesol presný zásah Pacáka. Gólostroj domácich futbalistov prišiel až v druhom polčase, resp. v jeho závere. Najprv otočil skóre Jakubov a na 3:1 zvýšil M. Pacák. V rozpätí od 80. do 86. minúty Hnilčík skóroval štyrikrát. Dva góly pridal striedajúci Maťašovský, po jednom pridali Murgač a Jakubov. HNILČÍK: Novotta Turčan, Terifay, Bajtoš Pacák, Fabini, Černický, Fulier, Jakubov Pacák, Varga, striedali: V. Novotta, Feher, Maťašovský. RICHNAVA: Vaščák Hojstrič, Chovanec, Pokuta Hojstrič, Papcun, Pokuta, Ondria, Dobrovič Tulej, Hojstrič, striedali: Horváth, Kotlár, Kuchár.

SP. TOMÁŠOVCE SPARTAK BYSTRANY 4:0 (2:0)

Prvý gól Tomášovčanov v domácom prostredí zaznamenal v 14. minúte Hovan a na polčasových 2:0 upravil Bendik. Od 64. minúte už mali domáci trojgólový náskok (skóroval R. Pecha) a v závere prikrášlil výsledok Hovan. SP. TOMÁŠOVCE: Krištofčo Ogurčák, L. Kostelník, S. Kostelník Pecha, Bartoš, Škabla, Gabčo, Bendík Hovan, R. Pecha, striedal: Miko. SPARTAK BYSTRANY: Pecha Pecha, Pecha, Horváth Žiga, Žiga, Žiga, Žiga, Mirga Horváth, Žiga, striedali: Horváth, Žiga.

DRAVCE ODORÍN 2:5

Chýbal zápis o stretnutí. A na tento zápis, resp. správu delegáta sme boli veľmi zvedaví, keďže v Dravciach bolo poriadne "veselo" a isto mala včera disciplinárka plné ruky práce.

DOMAŇOVCE KLČOV 6:2 (3:2)

Hoci výsledok hovorí jasnou rečou, až taká jednostranná záležitosť v podaní Domaňovčanov to zo začiatku nebola 10. minúta Suchý 0:1, 20. minúta Gállik 0:2. A takýto úvod zo strany susedov z Klčova málokto očakával. Domáci sa prebudili v 26. minúte a Peter Gonda zavelil do útoku a ten istý hráč v 35. minúte z pokutového kopu vyrovnal. Do prestávky ešte stihli Domaňovčania strhnúť vedenie na svoju stranu, keď autorom tretieho gólu bol Zummerling. Aj úvod do druhého polčasu mali lepší domáci. Už v 50. minúte pridal štvrtý úspech Domaňoviec Brandobur a pokoj do domácich radov priniesol piaty gól z kopačky nestarnúceho Bohora. Na konečných 6:2 pre Domaňovce upravil v závere opäť Peter Gonda. DOMAŇOVCE: Kisel Geletka, Ondruško, Mrozek Roch, Ondruško, Gonda, Brandobur, Bajtoš Zummerling, Peter Gonda, striedali: Šlosár, Kočiš, Bohor. KLČOV: Bednár Dzurňák, Pollák, Gallik Zahradník, Lorinc, Suchý, Pollák, Žilinský Čuchran, Kandra, striedal: Pollák.