Odkaz nórskej legendy bežcom maratónu: Viac sa usmievajte

Legendárna nórska bežkyňa Ingrid Kristiansenová so svojím štartovým číslom na tohtoročnom MMM. (Autor: Judita Čermáková)
Daniel Dedina|5. okt 2019 o 10:10

Informácie o Košiciach si Kristiansenová zisťovala cez google.

MMM 2019 - predstavenie bežcov: fotogaléria

5.10.2019

KOŠICE. Prestížny míting láka prestížne osobnosti.

Tohtoročný 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach poctila svojou prítomnosťou hviezda svetových kvalít.

Nórka Ingrid Kristiansenová, je prvá atlétka v histórii, ktorá získala titul svetovej šampiónky na dráhe, ceste i v krose.

Štyrikrát dokázala vyhrať slávny Londýnsky maratón, triumfovala aj v Bostone, Chicagu či New Yorku.

Svetové rekordy dokázala pokoriť v behu na 5 km, 10 km i v maratóne.

V posledne menovanej disciplíne trvalo dlhých 13 rokov, kým bol jej čas 2:21:06 hod. prekonaný.

Keď riaditeľ MMM Branislav Koniar v piatok oznamoval, že v prípade najlepších žien si pri medzičase v polovici trate želá atakovanie času 1:13 hod., Kristiansenová s úsmevom poznamenala, že v časoch svojej najväčšej slávy by si trúfla na čas o štyri minúty lepší.

Dnes 63-ročná charizmatická a usmievavá dáma, ktorej úlohou na trati v Košiciach bude priviesť do cieľa štafetu zloženú zo študentov stredných škôl Košického kraja, ochotne pristala na rozhovor pre Korzár.

Vitajte v Košiciach. Ako sa tu cítite?

„Veľmi príjemne. Teším sa na preteky, uvidíme, čo prinesú. Všetko je tu fajn.“

Čo zavážilo pri vašom príchode do metropoly východného Slovenska?

„Prekvapilo ma, že som bola pozvaná, aby som bežala v štafete. Vážim si, že môžem byť čestným hosťom najstaršieho maratónu v Európe. Je to pre mňa veľká pocta.“

Vedeli ste pred svojím príchodom niečo o Košiciach?

„Nie, snažila som sa pomôcť si googlom... Košice sú zhruba také veľké ako nórske mestá a počtom obyvateľov je vaša krajina podobná tej našej. Dozvedela som sa, že tu máte študentov z Nórska. V Československu som bola ešte ako lyžiarka, ale v Košiciach je to moja premiéra.“

Domov»Sportnet na východe»Odkaz nórskej legendy bežcom maratónu: Viac sa usmievajte