Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Odhodiť bojazlivosť, s umom sa oprieť do lopty

Sportnet|Publikované 22. sep 2006 o 22:00

Košice Dve prehry po sebe zaknihovali futbalisti MFK Košice B prvý raz v tomto ročníku I. ligy. Najprv nezvládli výsledkovo meranie síl v Humennom a

vzápätí nepochodili ani na vlastnom štadióne s Prešovom. Reči o akomsi útlme alebo kríze však hráči odmietajú a zastávajú názor, že ich opustilo iba športové šťastie. "Bojujeme, drieme, vieme sa dostať do šancí a to je dôkaz, že si udržujeme rovnaký prístup ako predtým," potvrdil mienku zo šatne Ľubomír Gajdoš (na snímke vľavo). Hlavne porážka v utorok so susedom na domácej pôde zamrzela a mužstvo sa k nej vracalo ešte aj včera. "Sklamanie stále pretrváva, bola to krutá prehra. Snažili sme sa, dreli, no nešlo to. Hlavne sme doplatili na premieňanie šancí. Keby sme mali presnejšiu mušku, tak z toho mohla byť minimálne remíza."

Mladý tím sa potrebuje pozviechať hlavne psychicky. Predsa však nedostatok skúseností môže hrať negatívnu rolu, no na druhej strane rezervisti nie sú pod takým tlakom, ako keby sa pohybovali niekde na chvoste a žobronili o každý bod. Ak sa však vyskytnú šance, treba ich zúročiť, nie prehajdákať, lebo pokusmi nesmerujúcimi do čierneho sa oslabuje morálka a viera vo vlastné sily. "Po šestnástku hráme naozaj dobre, veríme si a kombinujeme. Vieme súpera prečísliť, zaskočiť kombináciou, dobrou akciou, lenže vo vnútri pokutového územia akoby sme zostali zamrznutí. Stávame sa bojazlivejší, nie takí odvážni. Treba prejaviť agresívnosti a dôslednosti," pripomenul Gajdoš. Je ale sympatické, že východniari sa zamýšľajú nad nedostatkami a chcú ich odstrániť. Ani solídne postavenie v pelotóne ich nezvádza k uspokojeniu a laxnému myknutiu plecami. Chcú byť v takej forme, aby sa vedeli popasovať s každým rivalom. "Treba zmeniť myslenie, koncentráciu v rozhodujúcej fáze." Pritom nasadenie a patričné tempo béčku nechýba. Na tieto zbrane vsadia hráči aj v nastávajúcom dueli znovu na vlastnom trávniku proti Rimavskej Sobote. Tomuto celku majú čo vracať. Nielen kvôli prehre v predošlom vzájomnom stretnutí, ale aj za dvojnásobné vypadnutie v Slovenskom pohári (áčko i béčko). Ambiciózni Gemerčania sa spoliehajú na kanonierov Tomka s Pisárom, vyspelú stredovú formáciu, ale i celkovú kvalitu formovanú trénerom Mikulášom Komanickým. Ašpirant na postup do Corgoň ligy naznačil svoje myšlienky od začiatku zápolení. "Nám sa hrá lepšie proti silným súperom, ktorí otvoria hru a nestiahnu sa do obrannej ulity. Môžeme tak využívať naše prednosti, hru na brejky. Preto sa domnievam, že Rimavská Sobota je prijateľnejším súperom než naposledy Prešov," pridal poznatky košický futbalista, pričom nezabudol zdôrazniť, že aj v R. Sobote MFK B nehralo zle, ale inkasovalo po školáckych chybách. Tých sa treba vyvarovať a vzhľadom na silu hostí bude príhodné myslieť viac než inokedy na zadné vrátka a pozorné bránenie. Ide aj o naladenie divákov a práve zdolanie Komanického zverencov by mohlo byť dôkazom, že rezerva má na to, aby sa udržala vo vyšších sférach pelotónu.

Program 12. kola - dnes o 15.00: Dun. Streda - Močenok, Lučenec - Turč. Teplice, Zl. Moravce - Humenné (zajtra o 10.30), Šaľa - Prešov, Košice B - Rim. Sobota (zajtra o 10.30), Michalovce - Podbrezová.

Pomôžu stávky?

Čo z toho, že hra je pohľadná a ľúbivá, keď chýba to najdôležitejšie - góly. Práve na streleckú nemohúcnosť doplácajú Košičania od začiatku sezóny. Už úvodné vystúpenia v Gemeri či doma proti Podbrezovej predznamenalo, v čom bude Achillova päta. Markantne slabina vystúpila aj v Humennom i proti Prešovu. "Pritom prešovský brankár nebol naozaj istý, ale i tak sme s i s ním neporadili. Treba páliť zo všetkých pozícií. Tréner nám vyčíta, že sa bojíme strieľať aj zo stredných či väčších vzdialeností. Proste stále nám to tam nepadá." Možno by pomohli nejaké stávky medzi hráčmi o to, kto bude úspešnejší vo finálnej fáze. "Ktovie," zamyslel sa Ľ. Gajdoš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.