Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Odeva očakávala od jesene rozhodne viac

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Lipany V konečnom jesennom účtovaní skončil druholigový ŠK Odeva Lipany na deviatom mieste. Lipianski futbalisti z trinástich zápasov 4 vyhrali, 4

remizovali a v piatich okúsili trpkosť prehry. Je so ziskom šestnástich jesenných bodov v tábore Odevy spokojnosť?

"Vôbec nie. Rozhodne sme očakávali viac," hodnotí prvú časť druholigovej futbalovej súťaže tréner Odevy Lipany Emil Jacko (na snímke). "Aj pre mňa osobne je umiestnenie po trinástich kolách sklamaním. Pritom ale musím podotknúť, že samotná hra nás predurčovala k tomu, žeby sme mohli zimovať aj na vyšších poschodiach tabuľky. Počas súťažnej pauzy budeme musieť na niektorých veciach, ktoré nám v jeseni škrípali a výrazne ovplyvnili bodový sumár, popracovať. Ak sa podarí, prípadne káder posilniť." Do jednej "veci", ktorá vo vašom tíme v škrípala, sa určite trafíme. Koncovka... "Presne tak. Vo viacerých zápasoch sme herne súperov prevyšovali, počúvali na adresu našich výkonov komplimenty, ale body nám unikali. V koncovke sme boli žalostní, zahadzovali aj najväčšie z najväčších šancí." Takže iba preto Odeve nevyšlo naplnenie jesenných cieľov? "Konkrétne ciele sme si nestanovili. Boli sme však plní očakávaní, čo novovytvorená súťaž prinesie." Akú sú teda vaše poznatky o nej? "Niektoré mužstvá z východu sme poznali z treťoligových trávnikov. Príjemne ma ale prekvapili zo stredu Slovenska. Béčka Banskej Bystrice, Ružomberka, aj Liptovský Mikuláš. Zaujímavé pritom je, že títo súperi ostali na našom štíte. Určite aj preto, že šlo o mužstvá, ktoré chceli v prvom rade hrať ofenzívny futbal. Tak, na aký ľudia radi chodia. Nie ako mnohé iné, ktoré si hľadeli len a len defenzívu a naškriabanie nejakého bodového zisku. Ukázalo sa, že súperi, ktorí hrajú otvorene nám rozhodne viac vyhovujú ako tie s výhradne deštrukčným zameraním. Musím však povedať aj to, že po minulej sezóne v druhej najvyššej slovenskej súťaži, akoby naše mužstvo usnulo na vavrínoch. Som presvedčený, že o výsledky sa bolo treba viac popasovať. Káder mám mladý, s vekom priemerom 23 rokov. Perspektívu v určite má. Mali sme z neho ale "vyžmýkať" viac."

Káder chcú udržať, prípadne ho vystužiť

Lipany Futbalovú jeseň uzavreli v Lipanoch stretnutím s lídrom zo Starej Ľubovne, ktorý skončil zmierlivo 1:1. Čo nasledovalo po ňom a čo čaká mužstvo Odevy v najbližšom období? "V prechodnom období trénujeme v týždni trikrát jednofázovo. Domáca jesenná bodka mala zásluhou oboch mužstiev výbornú úroveň. Akurát nás mrzeli vyjadrenia z tábora hostí. Vraj sa nesmú nechať vyprovokovať ako pred dvomi rokmi, kedy to vyústilo do známeho incidentu J. Pavlišina zo Starej Ľubovne. Odvtedy sa v oboch tímoch dosť zmenilo. V našom určité mnohé. Jediným pamätníkom tohto zápasu bol J. Angelovič, pretože druhý, F. Šott pre zranenie sedel na tribúne. Ale ani inak, nik z nás by si ani nespomenul, na vtedajšiu nepríjemnú udalosť. Nebyť tohto pripomenutia... Čo sa týka nasledujúcich dní, tréningový proces v prechodnom období bude pokračovať do polovice decembra. Po dovolenkách sa znovu zídeme deviateho januára budúceho roku. Verím, že káder ostane pokope. Skúsime ho doplniť o stredového hráča a jedného útočníka," naznačil niečo z plánov tréner Odevy Lipany E. Jacko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.