Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Odchovanec spišskonovoveského futbalu Rudolf Pavlík patrí v Krompachoch medzi opory jesenného štvrtoligového majstra

Sportnet|Publikované 10. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Odchovanec spišskonovoveského futbalu Rudolf Pavlík oslávil minulý mesiac osemnáste narodeniny. Od tohtoročnej sezóny oblieka dres

lídra IV. ligy Juh FK Pokrok Krompachy. Mladý futbalista nám ochotne poskytol rozhovor.

Kam siahajú vaše futbalové začiatky?

Môj otec, ako bývalý futbalista (Domaňovce, Levoča, BMZ) ma priviedol na štadión FK VTJ Spišská Nová Ves do prípravky, kde vtedy trénovali Timko a Kessel. Potom som začal chodiť do ZŠ Nejedlého do športovej triedy so zameraním na futbal. V dobrom spomínam na učiteľa Ogurčáka, ktorý ma viedol až do ôsmeho ročníka. Hrali sme prvú a druhú žiacku ligu. V triede bolo niekoľko výrazných talentov (Herich, Š. Kunzo, Sedláček) a ďalší, s ktorými udržiavam dodnes priateľské vzťahy.

Po žiackych kategóriách nasledovalo pôsobenie v mladšom doraste, pod vedením Pavla Duľu. V staršom doraste ho viedli tréneri Hudáček a Kessel. Momentálne Rudolf Pavlík študuje v SPŠ drevárskej v Spišskej Novej Vsi. Ako hovorí, darí sa mu hlavne v jazyku slovenskom a anglickom. Neobľubuje odborné predmety technické kreslenie. Teraz doháňa resty v škole.

O vašom prestupe do Krompách sa toho dosť pohovorilo, čo predchádzalo tomu, že ste odišli zo Spišskej Novej Vsi?

Za Krompachy som hral v lete dva prípravné zápasy, sledovali ma páni Bohor a Horváth. Od júla nasledovala letná príprava a v auguste schválený prestup zo Spišskej Novej Vsi. Kolektív v Krompachoch ma prijal veľmi dobre. Hlavným motorom mužstva je hrajúci tréner Ľubo Ontko, ktorého všetci hráči plne rešpektujú.

Krompachy sú po jesennej časti IV. ligy Juh na čele tabuľky a zásluhu má na tom aj Rudo, ktorý päťkrát zaťažil kontá súperových brankárov.

Aký herný systém presadzuje tréner Ľ. Ontko?

Hráme v rozostavení 4 4 2, mne prislúcha funkcia pravého stredového hráča s defenzívnymi úlohami, ale každú príležitosť na dobré zakončenie musím využívať. Máme v kádri starších hráčov (Uličný, Ľ. Ontko, Horváth) aj mladíkov (Borza, Lesňák, Kurilla, Tomašov a ja), vhodne sa dopĺňame, vieme jeden za druhého zabojovať.

Čím to je, že Krompašania tvoria tak jednoliaty kolektív?

Možno neprezradím tajomstvo, ale väčšina hráčov pracuje v tunajších fabrikách, iba brankár Štovka dochádza z Košíc. Trénujeme trikrát do týždňa, kde tréner kladie dôraz na technicko taktickú prípravu, hlavne nácvik štandardných situácii. Keď behá hrajúci tréner Ľ. Ontko celých 90 minút, aj my mladí hráči musíme makať, aby sme v hanbe neostali.

Ako mladý futbalista má aj Rudolf Pavlík svoje futbalové vzory. Zo slovenských hráčov sa mu najviac pozdáva krajan Vladimír Zvara a Vladimír Janočko. Z svetových hráčov je podľa neho najlepší Zidane.

Aký je váš osobný cieľ?

Zatiaľ som v Krompachoch veľmi spokojný. Prezident klubu Ringoš ako aj ostatní funkcionári robia futbal dobre, sme iba na polceste. Čaká nás ťažká jar a uvidíme, či sa šťastena na nás usmeje.

Tento mladý futbalista Krompách je skromný chlapec, vyniká bojovnosťou a nasadením. Doma ešte má dvoch bratov Martina a Petra.

Chcem sa poďakovať svojím rodičom, že mi vytvárajú vhodné podmienky pre futbal, hlavne mama vždy pripraví špeciality, ktoré mám rád rezne, bagety, cukrovinky. Mojím tajným snom je obliecť raz ligový dres, dodal na záver Rudolf Pavlík, ktorý okrem futbalu si rád zahrá hokej, jeho dobrým priateľom je aj počítač.

Mladému ambicióznemu hráčovi želáme, aby ho v Krompachoch, ale aj na jeho ďalšej futbalovej ceste, obchádzali zranenia a fanúšikovia boli s jeho výkonmi spokojní.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.