Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Odchovanec novoveského futbalu Jakub Furman sa predstavil v reprezentačnom výbere

Sportnet|Publikované 29. nov 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Futbalový reprezentant Slovenska do 16 rokov, odchovanec novoveského futbalu, teraz hráč prvoligového mladšieho dorastu Ružomberka

Jakub Furman priblížil postrehy z vystúpenia reprezentácie v dvoch prípravných stretnutiach v krajinách Beneluxu.

"Proti Holandsku som nastúpil na ľavej strane obrany a odorhal celý zápas. Nehrali sme zle, ale rýchly gól hneď v prvej minúte poznačil priebeh celého stretnutia. Tréner Hudec nám naordinoval systém hry 4-3-3, ktorý sme sa snažili dodržať, lebo naši rovesníci z Holandska boli veľmi rýchli, technicky veľmi dobre vybavení. Škoda našich nepremenených šancí v druhom polčase. Aj po prehre 0:2 to nebolo najhoršie vystúpenie," skonštatoval Jakub Furman.

Mladého hráča s futbalovými koreňmi na Spiši prekvapili hlavne podmienky vytvorené pre mladých hráčov v Holandsku. Zápas, ktorý odohrali v Nijkerku bol pri umelom osvetlení, a to sa hralo na vedľajšom ihrisku.

"Je tu evidentný rozdiel medzi oboma krajinami. Ubytovanie v hoteloch, strava, štadióny, prístup k zápasom iný ako u nás. Najviac ma však prekvapili fanúšikovia, keď si pýtali autogramy nielen od domácich, ale aj od nás," uviedol J. Furman.

V druhom zápase nastúpila slovenská reprezentácia proti Belgicku. Jakub hral od začiatku a v dvadsať minút pred koncom striedal. Slováci vyhrali 1:0.

Od reprezentácie sme prešli ku klubovým radostiam a starostiam.

"Pod vedením trénera Štefana Mojského sme po jesennej časti I. ligy mladšieho dorastu na 8. mieste. Doplatili sme v niektorých zápasoch na zlé zakončenie, chýbajú nám koncoví útočníci. Väčšinu gólov zaznamenali stredoví hráči. Myslím však, že všetci hráči v zimnej príprave urobíme všetko preto, aby sa postavenie v tabuľke na jar, ale aj kvalita hry zlepšila.

Trénujeme na pomocnom ihrisku, v utorok a štvrtok počas sezóny dvojfázovo. Brankárov má v Ružomberku na starosti tréner, ktorý roky pôsobil v Spišskej Novej Vsi - Milan Penksa. Jeho syn je brankárom v staršom doraste," opísal situáciu v klube Jakub Furman, ktorý má s Ružomberkom podpísanú profesionálnu zmluvu na tri roky.

"Musím na sebe tvrdo pracovať, intenzívne trénovať a dokázať nielen sebe, ale aj ostatným futbalistom, že aj na Spiši sa rodia kvalitní hráči. Chce to však veľa driny a odriekania. Keď vás nominujú na medzištátny zápas, vtedy ste hrdí, že hráte futbal za všetkých mladých hráčov na Slovensku," dodal na záver Jakub Furman.

Súvisiace články