Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Odchádzajúceho Kopča nahradí Petro

Reprezentačný pivot. A. Petro (na snímke medzi východniarmi Antlom a T. Urbanom) zaujme miesto po M. Kopčovi. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 8. máj 2012 o 22:00

Tatran Prešov si upísal kľúčových i nových hráčov, na ďalší rok aj súčasného srbského trénera.

Len nedávno sme napísali, že v klubovej kuchyni úradujúceho slovenského hádzanárskeho majstra sa s novinkami akoby vrece roztrhlo. Tatran Prešov si upísal kľúčových i nových hráčov, na ďalší rok si upísal aj súčasného srbského trénera.

PREŠOV. Na stránkach nášho denníka sme však aj naznačili, že predĺženie kontraktov s hráčmi Kristopansom, Verkičom, Pejopvičom, či získanie českého reprezentanta Sobola a dohoda s trénerom Rašičom, nie sú zrejme poslednými novinkami v Tatrane Prešov pred blížiacim sa finišom domácej najvyššej súťaže hádzanárov.

Mienili sme dobre, pretože už včera sme sa dozvedeli ďalšie. Hádzanárska verejnosť už bola informovaná o rozhodnutí pivota Tatrana Prešov a slovenskej reprezentácie Michala Kopča, po skončení tejto sezóny zmeniť dres.

Spoľahlivý pilier zeleno-bielych neodolal ponuke bundesligového Gummersbachu a po ročnom pôsobení v Prešove odíde do Nemecka.

Len čo sa Prešovčania rozhodnutie M. Kopča dozvedeli, začali konať. Vo výhľade, podľa slov manažéra klubu Miroslava Šostáka, mali viacerých pivotov. Voľba napokon ale padla na ďalšieho slovenského reprezentanta na tomto poste.

Petro podpísal na tri roky

Tatran Prešov sa definitívne dohodol na trojročnom kontrakte s pivotom, ktorý už počas svojho predošlého pôsobenia v maďarskom Kecskeméte s Prešovom koketoval. Vtedy ale z jeho prípadného prestupu zišlo.

Medzitým odchovanec bratislavského ŠKP (nar. 28. 1. 1986 v Šali, 199 cm, 115 kg) hrajúci aj za švajčiarsky Schaffhausen, odišiel z Maďarska do druholigového bundesligového DHC Dormagen. V nasledujúcom ročníku bude už obliekať zeleno–biely dres prešovského Tatrana.

„Andrej Petro je podľa nás plnohodnotnou náhradou za Miša Kopča, ktorý sa rozhodol skúsiť to v bundesligovom Gummersbachu. Reprezentanta teda u nás vystrieda reprezentant. Dohoda s A. Petrom znie na tri roky. Momentálne si v Nemecku Andrej doliečuje zranenú achilovku. Do začiatku prípravy na novú sezónu, kedy sa má v Prešove oficiálne hlásiť, však má byť už stopercentne fit,“ uviedol na margo ďalšieho úlovku manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták.

Neunavovali sa odpovedať, tobôž rokovať

Podstatne z iného súdka je „prípad Oliver Rábek.“ Na stránkach Korzára sme v rozhovore s majiteľom Tatrana Prešov Miloslavom Chmeliarom informovali o záujme prešovského klubu získať hráča Nových Zámkov a reprezentanta Slovenska Olivera Rábeka, ktorého má zmluvne viazaného hráčskou zmluvou od 1. júla 2013, v prípade dohody s jeho súčasným klubom, aj skôr.

Tatran Prešov viackrát, stále neúspešne, sa pokúšal s HC Štart Nové Zámky o uvoľnenie Rábeka o rok skôr. Za to ponúkal 50 000 eur a dvoch zmluvných hráčov Tatrana.

Ani takúto ponuku Nové Zámky neakceptovali a ani sa s Prešovom neunavovali rokovať, ani aspoň odpovedať na predostrenú ponuku.

Peniaze prevzal, telefón neberie

„Avšak vzhľadom na to, že hráčski agenti núkajú O. Rábeka klubom po celej Európe s informáciou, že Rábek je voľným hráčom, bez akýchkoľvek zmluvných záväzkov, rozhodli sme sa tento problém vyriešiť s hráčom raz a navždy,“ uvádza v oficiálnom stanovisku, zverejnenom s príslušnými dodatkami k hráčskej zmluve a mailovej komunikácie, na oficiálnej klubovej web stránke Tatrana Prešov manažér klubu M. Šosták.

Okrem iného v ňom tvrdí: „Peniaze, ktoré Nové Zámky za predčasné uvoľnenie Rábeka spod hráčskej zmluvy odmietli, sme ponúkli hráčovi Oliverovi Rábekovi. Ten ich prevzal u notára v Nitre a svojím podpisom na dodatku k hráčskej zmluve s Tatranom Prešov potvrdil, že si je vedomý všetkých sankcií, ktoré preňho z tohto dodatku, pri jeho nedodržaní plynú. Týmto vyhlásením chceme predísť prípadnému medzinárodnému škandálu a zároveň uchrániť nádejného slovenského reprezentanta od sankcií, ktoré by ho postihli pri akomkoľvek porušení práv Tatrana Prešov.“

V jednom z bodov dodatku k hráčskej zmluve O. Rábek podpisom napríklad potvrdzuje prevzatie 35–tisíc eur v hotovosti ako odmenu za prestup, či čestne vyhlasuje, že ku dňu podpisu tohto právneho úkonu neuzavrel s materským klubom alebo iným klubom akýkoľvek právny úkon, ktorý by ho obmedzoval, respektíve by bol obsahom alebo zmyslom v rozpore s ustanoveniami hráčskej zmluvy špecifikovanej v dodatku.

Sú tam uvedené aj sankcie, a veru s poriadne „okrúhlymi ciframi“, ktoré môžu padnúť pri porušení podpísaného, na Rábekovu hlavu.

Keďže samotný Oliver Rábek nezdvíha telefón ani predstaviteľom prešovského klubu, jeho stanovisko k vzniknutému problému s nám nepodarilo zistiť.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.