Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Odborník navrhol hrať katarské MS na tretiny

Projekt jedného z štadiónov pre MS 2022 v Katare. (Autor: YOUTUBE)
ČTK|7. júl 2011 o 19:00

S návrhom prišiel Michael Beavon, ktorý pomáhal s vývojom technológie na ochladzovanie štadiónov.

LONDÝN. Futbalisti by mohli na Majstrovstvách sveta v roku 2022 v Katare hrať miesto kvôli horúčave nie na na dva polčasy, ale podobne ako hokejisti na tretiny.

Hrať trikrát po 30 minútach navrhol na konferencii v Londýne Michael Beavon, ktorý pomohol vyvinúť novú technológiu, ktorá by mala ochladzovať štadióny.

Organizátori v Katare sľúbili postaviť klimatizované štadióny, čo by malo znamenať teploty okolo 24 až 29 stupňov Celzia.

"Aj to je ale nebezpečné, a ak teplota ešte stúpne, je riziko zranenia vysoké. A keď dosiahne 32 stupňov, tak by FIFA mala zápasy zastaviť, alebo hrať na trikrát tridsať minút miesto štyridsaťpäť, "povedal Beavon.

Hovorca FIFA uviedol, že možnosť hrať na tri tretiny nie je na programe dňa.

"Nikto o tom nediskutoval. Vyžadovalo by to zmenu pravidiel, pred ktorou je nutné novinku analyzovať a nechať odsúhlasiť pravidlovej komisie IFAB," povedal.

Katar vlani v decembri pri voľbe usporiadateľa majstrovstiev sveta 2022 porazil nečakane Austráliu, ale aj Japonsko, USA a Kóreu.

V Katare sa pritom najvyššia denné teploty v júni a júli, kedy sa majstrovstvá konajú, pohybujú aj okolo 50 stupňov Celzia.

Súvisiace články