Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

O ďalšie body bojovali až do polnoci

Bohuslav Matia|Publikované 15. apr 2016 o 22:00

Pre futbalistov FC VSS Košice to bude trochu nostalgický víkend, lebo si môžu zaspomínať na prvoligové časy.

V nedeľu predpoludním si totiž opäť zahrajú na štadióne Prievozu (areál Rapid) v Bratislavskom Ružinove, aj keď nie proti „veľkému“ Slovanu, ale iba proti jeho juniorom...

KOŠICE. Len či bude mať pre nich ešte zmysel či význam tú druhú ligu hrať a o návrat do najvyššej súťaže bojovať, keď bude „devalvácia“ ich bodov takým tempom pokračovať. Od začiatku nadstavbovej časti prišli žlto-modrí už o sedem bodov.

Štyri, po dvoch bezgólových remízach, stratili na ihrisku (v Seredi a s béčkom Žiliny), o tri ich obrala Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (včera, ako znie v Úradnej správe č. 40, vykonala odpočet troch bodov družstvu FC VSS Košice oficiálne), čo bol trest za dlh voči ich bývalému hráčovi, srbskému legionárovi Ivanovi Djokovičovi.

A hrozia aj ďalšie sankcie...

Veril tomu, že sa to vyplatí

Na zväze sa zaoberajú prípadom ich ďalších bývalých hráčov, Petra Bašistu a Jána Nováka, ktorým klub dlhuje údajne okolo 55-tisíc eur.

Termín na vyrovnanie dlžoby respektíve na predloženie písomnej dohody o splátkach bol do 15. apríla, a keďže v najnovšej úradnej správe SFZ o danom prípade nie je ani zmienka, funkcionárom FC VSS sa zrejme podarilo hrozbu sankcií zažehnať.

Aspoň na čas, pretože ich budú pranierovať aj za to, že ešte nemajú vyrovnané účty s bývalými trénermi Radoslavom Látalom a Jiřím Nečekom.

„Termín, kedy má byť vyrovnaná dlžoba voči Bašistovi a Novákovi, je do polnoci, takže vyriešené to ešte nie je,“ povedal nám včera popoludní športový riaditeľ FC VSS Ján Lesniak, sám netušiac, ako to dopadne.

„Ja však verím tomu, že sa to vyplatí a všetko bude vyrovnané. Ak nie, odpočítajú nám ďalšie body...“

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.