Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Od vraždy nevlastnej sestry tam neboli. Williamsové sa vrátili do Comptonu

Sestry Williamsové si zmerajú sily s hviezdnymi ragbistami. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 13. nov 2016 o 10:53

V rodisku sa objavili prvýkrát od vraždy ich nevlastnej sestry Yetunde Priceovej v roku 2003.

COMPTON. Americké tenistky Serena a Venus Williamsové sa v sobotu vrátili do kalifornského Comptonu, kde prežili svoje detstvo a kde teraz podľa nich nazvali miestne tenisové centrum.

V rodisku sa objavili prvýkrát od vraždy ich nevlastnej sestry Yetunde Priceovej v roku 2003.

Krik a výstrely

Venus a Serena vyrastali v Comptone na predmestí Los Angeles, ktoré sa stalo neslávne známym pre časté násilnosti. Sestry zvykli v minulosti často rozprávať novinárom, ako bolo počuť krik a výstrely neďaleko dvorcov, na ktorých ako deti trénovali.

Sestry majú v Comptone tenisové centrum so svojim menom. (Autor: SITA/AP)

Obeťou streľby sa stala aj ich nevlastná sestra Yetunde Priceová, ktorá v Comptone vlastnila salón krásy a pracovala tiež ako osobná asistentka známejších sestier.

Centrum s ich menom

Tenisovým hviezdam sa dostalo v sobotu v Comptone milého privítania. V miestnom Lueders Parku podľa nich nazvali tenisové centrum, ktoré teraz nesie názov Venus & Serena Williams Court of Champions.

"Keď sme sem prichádzali z letiska, hlavou mi vírilo mnoho spomienok," vyznala sa Serena. "Je to niečo neskutočné, že sa vraciame domov, kde sme sa učili hrať tenis pod dozorom nášho otca," citovala Venus agentúra AP. Ich otec Richard nebol prítomný na ceremónii, sestry však sprevádzala ich matka Oracene Priceová.

Pre násilnosti v Comptone sa rodina v minulosti presťahovala na Floridu. Násilie bolo v Comptone na dennom poriadku, štvrť ovládali vzájomne znepriatelené gangy.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.