Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Od súpera Košíc hrozí, že pôjde aj cez mŕtvoly

Pamätný zápas pre Pačindu. Na jeseň proti Dunajskej Strede dosiahol hetrik. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 16. máj 2014 o 22:00

Za normálnych okolností by Dunajská Streda nebola pre futbalistov MFK Košice príliš nebezpečný súper.

Za normálnych okolností by Dunajská Streda nebola pre futbalistov MFK Košice príliš nebezpečný súper, ale v tejto situácii, keď jej tečie do topánok a stále tlie iskrička nádeje na záchranu v Corgoň lige, možno čakať dnes v Čermeli (o 17.30h) od chlapcov zo Žitného ostrova nadľudský výkon.

KOŠICE. Na jesenný zápas a víťazstvo 4:1 nad DAC treba zabudnúť, lebo hra mačky s myšou, ako sa začínal referát niektorého z našich kolegov, to rozhodne nebude.

Akurát košický útočník Erik Pačinda by v ňom mohol nájsť inšpiráciu, lebo vtedy dal hetrik.

„Samozrejme, že si na ten zápas spomínam, a zostane mi navždy v pamäti. Neviem, či to bol môj najlepší zápas, ale dal som najviac gólov v jednom stretnutí, bol to môj prvý hetrik v ligovej kariére. Uvidíme, v akej zostave naše mužstvo dnes nastúpi, a dúfam, že v základnej jedenástke budem aj ja. Bol by som veľmi rád, keby sa mi proti Dunajskej Strede opäť podarilo skórovať, aspoň raz. No jedno je isté, že to bude úplne iný zápas ako ten jesenný. Dunajská Streda má iné mužstvo, hrá iný futbal, a keďže stále bojuje o záchranu, dnes do toho pôjde aj cez mŕtvoly. Aj my však hráme o veľa, o štvrté miesto, takže rozhodne sa nemienime vzdať bodov. Určite to môže byť dobrý zápas. Doma hráme dvakrát po sebe (už v utorok s Ružomberkom - pozn. red.), a určite potrebujeme bodovať naplno. Ktovie, pred posledným kolom v Žiline by nám tých šesť bodov na štvrté miesto možno aj stačilo.“

Trénovali pri zemi

Uragán-neuragán, trénovať sa musí, a košickí futbalisti, odchovaní tunajším severákom, sú na takéto podmienky, aj keď tentoraz to bol extrém, zvyknutí. Tréningy im neodfúklo.

„Trénovali sme aj v tom vetrisku, na vedľajšom ihrisku, len trochu pri zemi, aby nám lopty neodfúklo. Splnili sme všetko, čo nám tréneri naplánovali, a ešte sme sa trochu aj vyšantili pri 'bagu'.“

Okrem dvoch maródov, ktorým už v tejto sezóne padla. „Basi (Peter Bašista) s tým ramenom i Buky (Martin Bukata), ktorý má achilovku v sadre, sú mimo do konca sezóny,“ vraví ich spoluhráč Erik Pačinda.

„Na druhej strane úplne fit je už Jany Novák, ktorý proti Dunajskej Strede určite nastúpi.“

Realizačný tím MFK Košice opäť zvolil „hotelovú metódu“ v predzápasovej koncentrácii, aby mal celé mužstvo pod palcom.

„Tá spoločná noc v hoteli, aj pred domácimi zápasmi, je v pohode. Máme tam pokoj, dobrú stravu, výborne sa vyspíme, takže si myslím, že to mužstvu len prospieva,“ pochvaľuje si košický útočník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.