Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Od Spišiakov vyfasovali poltucet

Sportnet|Publikované 24. sep 2007 o 22:00

Východniarske derby piateho prvoligového kola hokejistov, medzi hráčmi HK Lietajúce kone a HK Spišská Nová Ves, skončilo debaklom hostiteľov 0:6,

ktorí nastúpili v poriadne oklieštenej zostave. Výhoda domáceho prostredia neznamenala nič. Bielo-čierne dresy obliekli iba štyria obrancovia a deviati útočníci, ktorí čelili dvadsaťčlennej presile súpera. Spišiaci nastúpili so štyrmi kompletnými formáciami.

PREŠOV. Prešovčania v tomto stretnutí gól nedali. No ako po jeho skončení povedal ich tréner Peter Gürtler, prvoradým cieľom mužstva bolo neinkasovať. A z prípadných protiútokov sa snažiť streliť jeden, dva góly. Lenže... "To by sme sa nesmeli od úvodného buly dopúšťať faulov. Naši hráči však zahrievali trestnú lavicu už od 24. sekundy. A potom nasledovali ďalšie previnenia voči pravidlám. V poradí tretie, podotýkam, že úplne zbytočné, súper trestal gólom. V závere prvej tretiny sa mu podarilo to isté a pre nás bolo prakticky po zápase. Prečo? Lebo chlapci od tej chvíle už v podvedomí mysleli na to, že nemôžu iba brániť."

Hokej s desiatimi

Kormidelník Šarišanov sa už neraz zmienil o desiatich hráčoch v mužstve... "Sú to stále tí istí. Tí, ktorí to ťahajú, na ktorých sa spolieham. Ani za výkon v poslednom stretnutí ich nemôžem karhať. No obávam sa, že už sú unavení a mohlo by sa to otočiť proti nám." P. Gürtler dokonca nahlas zauvažoval: "Ak by sa hokej hral s desiatimi hráčmi, my by sme so Spišskou možno neboli prehrali. No to ma v tejto chvíli neberte úplne vážne, iba mi to tak napadlo." Po dvoch góloch v oslabení dostali Prešovčania ďalšie štyri pri hre piatich proti piatim. "Bolo to po hrubých individuálnych chybách. Napríklad na štvrtý až ´kriminálne´ nahral Lupták. No nebudem ho za to nijako zvlášť viniť. O našej prehre rozhodli predovšetkým prvé dva puky v našej sieti."

Dnes ďalšie derby

Po domácom výprasku sa Lietajúce kone dnes predstavia v stretnutí 6. kola v Bardejove. Na hornom Šariši vládne momentálne hokejová eufória. Tá ešte narástla po poslednom víťazstve nad Topoľčanmi 4:3. Na zverencov trénera Igora Libu bolo zvedavých zhruba päťkrát viac divákov, ako na zápas Prešova so Spišskou Novou Vsou v Sedlo aréne. "Pre nás je každý zápas náročný, o tom dnešnom ani nehovoriac," uviedol na záver iba stručne P. Gürtler. V HK LK už netrpezlivo čakajú na vyliečenie dvojice Chovanec, Sučko, ktoré by malo znamenať posilnenie kádra skúsenými hráčmi. Aj preto, lebo na odchode do Popradu je údajne útočník Peter Cmorej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.