Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Za odhlásenie z grandslamu získajú hráči len polovicu štartovného

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. nov 2017 o 17:13

Grandslamová rada GSB avizovala aj ďalšie zmeny.

LONDÝN. V hlavnej súťaži dvojhry mužov i žien na grandslamových turnajoch bude počnúc sezónou 2019 zrejme už iba po šestnásť nasadených tenistov namiesto doterajších 32.

Takýto zámer oznámila v utorok prostredníctvom tlačovej správy grandslamová rada (GSB) po svojom zasadnutí 15. - 16. novembra v Londýne.

25 sekúnd medzi výmenami

GSB jednomyseľne podporila žiadosť organizátorov Australian Open 2018 v Melbourne smerom k Medzinárodnej tenisovej federácii, aby ITF upustila od pravidla o maximálne 20 sekundách medzi výmenami s ambíciou domôcť sa striktnejšieho dodržiavania limitu 25 sekúnd aj s využitím časomeru odskúšaného na newyorskom US Open 2017.

Od vstupu hráčov na dvorec do začiatku predzápasového ceremoniálu s rozhodcom odteraz nesmie na grandslamových podujatiach uplynúť viac ako 1 minúta, rozohrávku ohraničili na 5 minút a po nej sa najneskôr o 1 minútu začne hrať. Sankcia za porušenie môže byť až 20-tisíc USD.

Za výkon pod úroveň dostanú pokutu

Každému tenistovi s nárokom na štart na grandslamovom turnaji, ktorý sa v dejisku zo zdravotných dôvodov odhlási najneskôr od štvrtkového poludnia miestneho času do začiatku hlavnej súťaže dvojhry, vyplatia 50 percent zo štartovného.

Tzv. lucky loser z kvalifikácie dostane zostávajúcich 50 percent za prvé kolo a, samozrejme, dotáciu za prípadné ďalšie fázy súťaže.

Hráči, ktorí odstúpia počas stretnutia prvého kola alebo predvedú výkon pod úrovňou profesionálneho štandardu, sa vystavia riziku pokuty až do výšky štartovného, upozornila GSB

Súvisiace články