Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Od Prešovčanov sa čaká, že na Liptove odčinia sklamanie fanúšikov

Miroslav Poliaček (vľavo) v ostatnom čase čaká na svoju šancu. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 1. nov 2012 o 23:00

Po spackanom meraní síl s Trenčínom si Tatran Prešov brúsi zuby na Ružomberok.

Bôľ, ktorý sa vklienil do radov mužstva i medzi fanúšikov po spackanom meraní síl s Trenčínom, možno vytlačiť jedine úspešnejším nastávajúcim vystúpením. Klin sa proste vyráža klinom.

PREŠOV. To si uvedomujú v Tatrane Prešov pred futbalovým zápasom v Ružomberku v rámci 15. kola Corgoň ligy v sobotu o 14.30.

Podľa slov generálneho riaditeľa zelenobielych Jozefa Petríka, žiadne zemetrasenie sa nekonalo, ale čaká sa, že hráči odčinia sklamanie, ktoré si vykoledovali uplynulý víkend. V Liptove by mali mať naši dvojnásobnú porciu motivácie zabrať.

V tejto sezóne sa obaja súperi stretli už dva razy. Najprv v 4. kole Šarišania doma zdolali vtedajšieho lídra 2:0, ale neskôr v osemfinálovom zápolení Slovnaft Cupu síce v riadnom hracom čase to bolo 1:1, ale po strelách zo značky pokutového kopu sa tešili hostia.

Liptáci sú podobne ako Prešovčania silnejší doma než vonku, ale už by bolo načase, aby sa tím Tatrana zbavil na cudzom ihrisku streleckej nemohúcnosti a neefektívnej ofenzívy.

Od predošlého vzájomného stretnutia na východe sa v oboch táboroch všeličo zmenilo. Ružomberčania majú pred Prešovom náskok iba dva body. Pri augustovej výhre sa darilo aj staronovej tvári – Miroslavovi Poliačekovi, ktorý sa vrátil do Šariša po odmlke a pendlovaní v iných celkoch. Zhodou okolností prišiel na hosťovanie práve z Ružomberka.

„Vyšla nám úvodná pasáž, dali sme góly a hoci i súper si postupne vypracoval šance, výhru sme už z rúk nepustili,“ vrátil sa k tomuto stretnutiu skúsený futbalista.

Džentlmenská dohoda o nenastúpení

Paradoxne, tento borec po príchode do Tatrana nemal nastúpiť proti celku, rady ktorého dočasne opustil.

„Môj príchod sa udial v chvate a nejako sa zabudlo na džentlmenskú dohodu, že proti Ružomberku nemám hrať, keďže som predtým obliekal jeho dres. Takže preto som už nebol poruke ani v pohárovom vystúpení a zrejme to nebude aktuálne ani teraz, ani na jar. Neviem o tom, že by tréner Červenkov so mnou počítal,“ riekol 29-ročný stredopoliar, ktorý účinkoval v Prešove pred dvoma rokmi.

Po návrate sa najprv síce ukazoval v základnej zostave, ale od vystúpenia proti MFK Košice, keď prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč, už v akcii nebol.

„Na mojom poste je veľká konkurencia, navyše zápas na Myjave mi nevyšiel, nuž prednosť dostali iní. Preto musím zabojovať znovu o svoju šancu. Nateraz sa o tom snažím v tíme juniorky.“

Možno istou výhodou východniarov je, že celok z Liptova v minulom kole v B. Bystrici nehral pre nespôsobilý terén. Podľa Poliačeka, súper má dosť šikovných hráčov.

„Tých sceľuje skúsený kapitán Ďubek, na ktorého si hlavne bude treba dať pozor.“

Miro bol v minulom ročníku na jar Ružomberčanom (dokonca práve Prešovu strelil aj corgoňligový gól), neskôr jemu aj ďalším oznámili, že si môžu hľadať iné pôsobisko vzhľadom na nástup omladiny.

„Odvtedy sa pomery v kádri radikálne zmenili, ale nie je to rival, ktorého sa nedá prekonať. Prehra s Trenčínom nás trápi, radi by sme ju odčinili a rovnako tak pohárové vypadnutie. Domáci sú nepríjemní hlavne v úvode stretnutia, keď pichajú, ale keďže sme sa s nimi dva razy stretli v ostatnom čase, určite tréneri nájdu správnu taktiku. Čo sme na svojom ihrisku stratili, to treba dohnať vonku,“ dodal Miroslav Poliaček.

Na margo spomínanej nepríjemnej porážky na pôde Tatrana pripomenul, že horšie sa ani hrať nedá. V kolektíve vraj preto padli i tvrdšie slová, ktoré by sa mali zmeniť i na odvážne činy.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.