Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ochladiť príliš horúcu mladú krv

Sportnet|Publikované 2. okt 2006 o 22:00

Košice - Keďže doma nad ňou vyhrali, odchádzali futbalisti MFK Košice B aj na súperenie do Podbrezovej s odhodlaním neprehrať. Tréner Gejza Farkaš

síce po stretnutí uplynulú sobotu konštatoval, že domáci mohli vari i vyhrať, no predsa vďaka bojovnosti sa podarilo vydolovať remízu. "S vyrovnaním sme naozaj už nerátali. Lenže predtým Braňo Hanzeľ vyslal dve gólové strely, ktoré domáci brankár zmaril ani nevedel ako, ale akonáhle do tretice vystrelil, už som vedel, že to pôjde dnu," poznamenal Martin Kováč (na snímke uprostred).

Záver bol naozaj hektický a odniesol si to najprv Sciranka, ktorý bol za vylúčený za nemiestne protestovanie a nešportové správanie sa po nariadenej penalte proti hosťom (situácii predchádzala lopta v aute, ktorú si asistent hlavného nevšimol, domáci hráč potom vnikol do šestnástky a umne spadol bez zavinenia Janiča). Okolo rozhodcu sa zhromaždilo klbko hráčov, no práve košický kapitán pri podpisovaní zápisu si prečítal, že tam bolo sotenie do hrude arbitra. Takže ak ku kontaktu došlo, bolo to naozaj na hrane noža a na to by si mali naši dávať pozor. A to napriek tomu, že východniari na počínanie strážcu pravidiel šomrali, lebo vraj nezvládol niektoré pasáže súboja. "Mrzí nás, že pribúdajú červené karty, sme nedisciplinovaní, veľa rečníme. Musíme sa krotiť, lebo pomaly nebude mať kto nastúpiť." Martin ako kapitán bude musieť viac vplývať na mančaft. V nedeľu pred tréningom si kormidelník Farkaš pozval kolektív na koberček, aby zverencom prehovoril do duše. "Povedal nám, aby sme sa umravnili a držali si nervy na uzde, lebo takto ďalej to nemôže ísť. Nehovoriac o tom, že nám vylúčení dvaja hráči budú chýbať. Sciro môže dostať štyri-päť zápasový dištanc a nemôžeme rátať ani s dobrými strelami Braňa spoza šestnástky."

Už naposledy mali Košičania problémy so zložením zostavy. Reprezentačné povinnosti mali Juhár s Tóthom, ďalší chlapci boli poruke áčku. Okrem toho Giertl so Scirankom boli chorí. Do brány nastúpil Putnocký, ktorý laboroval na zranenie s kolenom. "Zvládol to, za góly nemohol. Jedenástku domáci exekútor veľmi dobre zahral a prvý zásah súpera bol náhodný. Odrazená lopta putovala do siete nevyspytateľným oblúčikom." Celkove hostitelia sa tlačili po pravej strane, ich záloha dobre pracovala na čele s Chomistekom. "Len škoda, že ani dva góly vonku nám nepriniesli plný bodový zisk." Hlavná vec, že sa jenotlivci z béčka pýtajú do prvého tímu a okrem toho atraktívne je pomyslenie na účasť v prelínačke. a meranie si síl s celkami z najvyššej súťaže.

Požičané neradno vracať

Dnes narazia futbalisti MFK B na Michalovce vo východoslovenskom derby. U súpera v predošlom vzájomnom súboji vyhrali po "divokom" priebehu. "Na tento zápas vari tak skoro nezabudnem. Veď po necelej tridsiatej minúte sme prehrávali 0:2 a napokon sme vyhrali 4:2," pripomenul Martin. Tiež mal prsty v obrate, lebo sa presadil raz v koncovke. "Verím, že nám to Zemplínčania nevrátia a vyhráme. Nemožno ich však podceňovať, lebo majú kvalitných hráčov, hoci nie sú na tom v tabuľke dobre. Nahusteného programu sa neobávame, lebo mladý organizmus skôr zregeneruje," pripomenul M. Kováč.

(zuk)

Program 14. kola - dnes o 14.30: Košice B - Michalovce, Šaľa - Podbrezová, Zl. Moravce - Rim. Sobota, Lučenec - Prešov, Močenok - Humenné, Dun. Streda - Turč. Teplice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.